Jak pozbyć się biedronek z domu?

Biedronki nazwane także bożymi krówkami są owadami, które mogą wydawać się niezbyt groźne. Zupełnie przeciwnie, wielu rolników oraz ogrodników potrafi docenić wymienione stworzenia, ponieważ zjadają one chociażby mszyce i inne szkodniki, które można napotkać w uprawach. Niestety, ale nie wszystkie biedronki są tak pożytecznymi owadami, zaś biedronki azjatyckie, które można od pewnego czasu spotkać w naszym kraju, są stworzeniami koniecznymi do usunięcia, jeśli pojawią się w naszym domu. Jak pozbyć się biedronek z domu?

Jak się pozbyć biedronek?

Najlepszą metodą na ochronę przed biedronkami, tym bardziej azjatyckimi, będzie zupełne unikanie jakiegokolwiek z nimi kontaktu. Dobrze jest umieścić na oknach specjalne moskitiery i usuwać osobniki, które przedostały się do naszego domu.

Jak pozbyć się biedronek z domu? – naturalne sposoby

Jeżeli lubimy stosować naturalne sposoby oraz repelenty, warto abyśmy spróbowali zastosować eteryczne olejki. Pomocne może być nacieranie framug drzwi i okien mentolem, kamforą albo olejkiem pomarańczowym, które skutecznie odstraszają owady.

Skuteczne metody na biedronki azjatyckie

Jeśli nie wiemy, jak pozbyć się biedronek z domu, warto przygotować spray z wyżej wymienionych składników do oprysków na azjatyckie biedronki. Wystarczy, iż wymieszamy w butelce mającej atomizer mocno pachnące substancje ze spirytusem salicylowym albo wodą destylowaną (dobra będzie także wódka). Opisany roztwór, należy rozpylić w miejscach, gdzie zauważyliśmy występowanie uciążliwych dla nas biedronek. Celem wzmocnienia rezultatów, w miejscach problematycznych możemy rozkładać również wysuszone skórki z cytrusów – biedronki azjatyckie nie lubią woni kwaśnych owoców.

Biedronki azjatyckie w domu – woreczki zapachowe

Równie skuteczną metodą, co opisywane powyżej będzie również przygotowanie zapachowych woreczków (takich samych, jak te, którymi odstraszaniu mole ubraniowe) z wysuszonych dokładnie przypraw. W takim celu warto użyć liści laurowych oraz nieco goździków. Wszystko wkładamy do woreczka muślinowego. Na koniec przygotowany przez nas pakunek zawieszamy niedaleko otworów drzwiowych oraz okiennych. Należy mieć na względzie, aby co jakiś czas wymieniać go na kolejny, gdyż aromat szybko się ulatnia.

Jak pozbyć się biedronek z domu – do jeszcze warto zastosować?

Okiennice zewnętrzne, warto będzie spryskać dodatkowo wodą zawierającą mydliny – to znacząco utrudnia opisywanym owadom osiadanie na elewacji budynku i późniejsze przedostawanie się do jego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *