Jaka lampka na biurko dla dziecka?

Wybór odpowiednich akcesoriów do pokoju dziecięcego nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Dobierając meble czy akcesoria chcemy, by każdy element dobrze współgrał z pozostałymi, tworząc spójną i nowocześnie urządzoną całość. W momencie gdy mamy już wybrane podstawowe wyposażenie takie jak biurko, kolor ścian, szafa czy komoda, wciąż możemy wprowadzić na naszego pomieszczenia wiele modyfikacji, stawiając na designerskie i pomysłowo wyglądające dodatki.

Lampka na biurko do pokoju dziecka

Praktyczna lampka na biurko dla dziecka powinna odznaczać się połączeniem ciekawego, pasującego do reszty pomieszczenia, designu oraz wyjątkową funkcjonalnością, która wpłynie na późniejszy komfort użytkowania. To właśnie przy biurku dziecko będzie pracowało nad artystycznymi dziełami, uczyło się czy rozwiązywało zadania domowe, warto więc wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę, jakie zapewni właściwe oświetlenie. Jaka lampka na biurko dla dziecka spełni wszystkie nasze wymagania?

Wielkość i możliwość regulowania lampki

Po pierwsze należy zastanowić się nad jej kompaktowym wymiarem, który nie zabierze sporej ilości przestrzeni, pozwalając na swobodne rozłożenie na biurku wszystkich potrzebnych dziecku materiałów. Dobrym wyborem w tym przypadku będzie np. lampka na klipsie, którą w łatwy sposób umocujemy z boku blatu, nie zabierając cennej przestrzeni. Ergonomiczny kształt oraz regulowana wysokość również będą w cenie. Dziecko musi mieć możliwość samodzielnego przestawiania lampki z miejsca na miejsce w celu odpowiednie doświetlenia konkretnych części pracy, której poświęca swój czas.  Odległość źródła światła od blatu roboczego może w znaczący sposób wpływać na możliwość koncentracji oraz wykonywania zadań z odpowiednią precyzją.

Moc lampki stojącej na dziecięcym biurku

Optymalna moc żarówek stosowanych w lampach dziecięcych na biurko powinna wynosić około 40-100 W, w zależności od indywidualnych potrzeb. Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem jest obecnie stosowanie technologii LED, która w przeciwieństwie do przestarzałych żarówek żarnikowych, pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości energii, odznaczając się znacznie większą wydajność oraz generując światło przyjazne dla naszego wzroku.

Wygląd lampki

Jaka lampka na biurko dla dziecka wpasuje się najlepiej w gusta kilkulatków? W szerokim asortymencie sklepów możemy znaleźć obecnie różnorodne modele lampek, które z łatwością dopasujemy do stylistyki pokoju oraz indywidualnych wymagań. Wśród najmodniejszych modeli dla dzieci znajdziemy między innymi lampki w kształcie sympatycznych zwierząt, modele metalowe, odporne na upadki czy wpływ czasu, oraz świetnie prezentujące się lampki ledowe z regulowaną rączką w pastelowych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *