Prezent dla nauczyciela – kilka sprawdzonych pomysłów

Nauczycieli obdarowujemy z różnych okazji: na zakończenie roku szkolnego, na dzień nauczyciela czy w przypadku wylosowania go w ramach mikołajek. Kupienie odpowiedniego drobiazgu jest bardzo istotne, a niestety łatwo ,,wdepnąć na minę” i dokonać nietrafionego wyboru.

Kawa lub herbata

Na początku lat 2000, nauczyciele najczęściej dostawali kawę, był to nadal symbol luksusu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kaw i raczej jest to produkt, który każdy ma w domu. Lepiej zatem zainwestować w ziarna kawy lub liście herbaty z nieco wyższej półki, nawet jeśli miałby to być symboliczny podarek w niewielkiej ilości. Jest to coś wyjątkowego, na co nie każdy chce wydawać swoje pieniądze.

Książka

Być może niektórzy uznają to jako ryzykowny prezent, ale dzięki temu, że jest bardziej wymagający, powinien zostać doceniony przez obdarowanego. Pod żadnym pozorem nie kupujemy czegoś, co jest związane z zawodem danego nauczyciela. To jest trudne do osiągnięcia w przypadku polonisty, bo w jego zawód jest wpisane czytanie, ale istnieje wiele rodzajów literatury. Z jednej strony dobrą opcją będzie zakupienie czegoś z mniej popularnej klasyki, autora, którego warto mieć, a nie każdy na to wpadnie. Kierować się można noblistami: Tokarczuk, Saramago, Transtromer lub wielokrotnie nagradzanymi pisarzami: Mendoza, Vargas Llosa czy Murakami.

Kwiatek w doniczce

Cięte kwiaty są piękne, ale szybko więdną. Warto postawić na niewielki kwiatek doniczkowy, na wszelki wypadek bezpieczny dla zwierząt, który nieco dłużej będzie ozdabiał mieszkanie.

Zestaw czerwonych długopisów

Czasami z nauczycielami łączy uczniów więź większego zaufania. Jeśli dana osoba ma duże poczucie humoru i wiemy to z doświadczenia, możemy postawić na zestaw czerwonych długopisów (lub cienkopisów w innym kolorze, którym najczęściej poprawia sprawdziany). Można dodać krótką informację, że to na poczet przyszłych piątek wpisywanych do dziennika.

Warto dobrze poznać nauczyciela, także w takiej sferze bardziej prywatnej, dzięki wiedzy, jakim jest człowiekiem i czy ma poczucie humoru, z pewnością można trafić na idealny podarunek dopasowany do sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *