Rozmiar piekarnika dla 2 osób – co uwzględnić przy zakupie?

Dobór pojemności piekarnika odpowiadającej potrzebom rodziny to tylko z pozoru prosta decyzja. W rzeczywistości sprawia ona trudność zwłaszcza osobom, które dopiero rozpoczynają wspólne życie. W tej sytuacji brak doświadczenia w kwestii ilości przygotowywanych na co dzień w piekarniku posiłków może skutkować niepotrzebnym wydatkiem. Jaki piekarnik sprawdzi się w mieszkaniu 2 młodych osób?

Dopasowanie piekarnika do rozmiaru kuchni

Jedno jest pewne – oferta rynkowa w zakresie sprzętów kuchennych może przyprawić o zawroty głowy. Paradoksalnie, czasami wybór wydaje się zbyt duży, żeby decyzja o zakupie była prosta. W tej sytuacji warto podejść do sprawy pragmatycznie, zadając sobie pytanie: jakiego typu piekarniki zmieszczą się bez problemu w mojej kuchni? To bardzo istotne dla osób, które nie mają jeszcze własnego mieszkania i muszą się zadowolić warunkami, jakie dyktuje im wynajem.

Jeśli w wynajmowanym lokalu piekarnik nie znajduje się na wyposażeniu, z całą pewnością nie warto inwestować swoich środków w pełnowymiarową kuchenkę z piekarnikiem lub urządzenie do zabudowy. Dużo lepszym pomysłem będzie zakup miniaturowego sprzętu o pojemności od 10 do 30 litrów, w którym z łatwością przyrządzimy zapiekanki, pizzę czy pieczone warzywa.

Styl gotowania a pojemność piekarnika

Jeżeli chodzi o piekarniki i ich pojemność, kolejną ważną kwestią będą bez wątpienia zwyczaje kulinarne mieszkańców domu. Choć warunki lokalowe dyktują tu ramy, poza które nie warto wykraczać, równie istotne wydaje się dostosowanie wyboru danego modelu do planów na jego wykorzystanie.

Jaki jest związek pomiędzy pojemnością piekarnika a jego możliwościami? To bardzo proste – standardowej wielkości piekarniki do zabudowy lub wolnostojące (od 50 litrów wzwyż) mają na ogół dużo większy zakres funkcji, niż typowy minipiekarnik. Nie chodzi tu jedynie o termoobieg – znaczenie może mieć także możliwość odrębnej regulacji grzałek, a także to, jakie naczynia uda nam się wstawić do środka.

Przykładowo, minipiekarniki do pizzy nie sprawdzą się w rodzinie, gdzie często jada się włoskie zapiekanki makaronowe. Podobnie pieczenie ciast lub chleba wymaga najczęściej bardziej płynnej regulacji temperatury, niż mogą zapewnić małe urządzenia. Wnioski z odpowiedzi na pytania o dostępną przestrzeń oraz plany kulinarne pozwolą nam wybrać sprzęt, który w dużym stopniu spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *