Casualowy plecak – jak wybrać ten właściwy?

Plecak nie musi kojarzyć się wyłącznie ze szkołą. Na co dzień może być doskonałą i zdrowszą alternatywą dla toreb, które nosimy ze sobą do pracy. Jaki jednak wybrać, by zarówno spełniał swoje zadanie, jak i idealnie dopełniał stylizację?

Casualowe plecaki alternatywą dla toreb i torebek?

Już od kilku sezonów możemy obserwować, jak wiele osób torebki zastępuje na co dzień plecakami. Zmiana taka przynosi wiele korzyści. Możemy dzięki temu nie tylko więcej pomieścić, ale również zadbać o własne zdrowie. Torebki choć modne, mogą przyczyniać się do wad postawy. W szczególności, jeśli przywykliśmy do ich noszenia na jednym, wygodniejszym dla nas ramieniu. Plecak z kolei rozkłada cały ciężar na oba ramiona, przez co nasz kręgosłup zachowuje właściwą pozycję.

 

Szybkie przejście z torebek na plecaki ułatwili również producenci. Dzisiejsze modele nie są już bowiem zarezerwowane dla uczniów. Przykładem tego są, chociażby plecaki Vans, wśród których znajdziemy stonowane, w modnych odcieniach modele.

Casualowy plecak do pracy – jaki powinien być?

Skoro wiesz już, dlaczego warto czasami przerzucić się na plecak, przyszedł czas by przedstawić kryteria, którymi powinieneś się kierować, kiedy szukasz odpowiedniego modelu do pracy. Wiele w tym przypadku zależy od indywidualnych potrzeb, jednak istnieje kilka, uniwersalnych zasad.

 

Po pierwsze, casualowy plecak powinien mieć minimum jedną przegrodę. Dzięki niej unikniesz chaosu i wymieszania ważnych dokumentów z jedzeniem, które zabrałeś ze sobą do pracy. Po drugie materiał, z którego został wykonany plecak – trwały, ale przy tym modny. Polecamy Ci skórzane plecaki, które idealnie łączą się z różnorodnymi stylizacjami, a przy tym zapewniają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. W plecaku nie może zabraknąć również regulowanych szelek, które pozwolą Ci idealnie dopasować go do własnych potrzeb.

najmodniejsze plecaki torebki

Wielkość plecaka casualowego uzależniona jest od indywidualnych potrzeb. Jeśli na co dzień nie nosisz ze sobą zbyt wielu przedmiotów, duża pojemność będzie zbyteczna. Ta druga sprawdzi się jednak, gdy nosisz ze sobą laptop. Warto zmierzyć swój sprzęt i dopasować do wielkości plecaka – w szczególności, jeśli dokonujesz zakupów online.

Plecak na co dzień – wybierz wersję idealną dla siebie

Sportowy plecak czy może w wersji eleganckiej? Wszystko zależy tak naprawdę od twojego gustu. A jeśli lubisz siebie w obu wersjach, może warto mieć w swojej garderobie modele w obu tych wydaniach. Możesz także wybrać czarny, skórzany plecak, który będzie doskonałym dopełnieniem zarówno eleganckiej, jak i sportowej stylizacji.

 

Dodatkowym urozmaiceniem plecaków są systemy USB do ładowania telefonów. Jeśli spędzasz długie godziny poza domem, jest to dodatek stworzony z myślą o Tobie. Z kolei, gdy nosisz ze sobą laptop, warto zwrócić uwagę czy plecak posiada osobną, kieszeń wykonaną z miękkiego materiału, który będzie amortyzował i chronił Twój sprzęt.

 

Wiedząc, jak wiele korzyści zapewnia wymiana torebki na plecak, ciężko będzie Ci rozstać się z tym drugim. Odciążenie kręgosłupa, duża pojemność i wygoda podczas przemieszczania się po mieście to zaledwie kilka z wielu korzyści plecaków.