Casy na telefon w 2023 roku – jak wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie?

Wybór nowego smartfonu to dopiero początek! Czas na dobór akcesoriów do niego. Poza bezprzewodowym zestawem słuchawkowym, ładowarką indukcyjną czy uchwytem na telefon do samochodu, powinieneś zainwestować w odpowiednie etui. Casy na telefon w 2023 roku pełnią rolę ochronną, ale też ozdobną. Jak wybrać najlepszy model? Podpowiadamy!

Casy na telefon to pokrowce, które osłaniają elementy obudowy urządzenia, a niekiedy też aparat oraz ekran – w zależności od wybranego rodzaju. To świetna część zabezpieczająca nowe urządzenia, ale i zmieniająca ich wygląd. W tekście podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego etui do telefonu.

Zwróć uwagę na tworzywo z jakiego wykonano case

Na rynku dostępne są casy na telefon wykonane z wielu tworzyw. Możesz otrzymać między innymi etui wykonane z silikonu. Patrząc na ten rodzaj, wybierz dobrze dopasowany pokrowiec, który będzie prawidłowo utrzymywał telefon. Zwróć uwagę czy silikon jest stosunkowo gruby i mocny. Podobnie jest z plastikiem.

Możesz też znaleźć pokrowce z materiałów i tkanin. Zwróć uwagę na to, czy jest to tkanina gruba i np. szyta ręcznie. Unikaj delikatnych materiałów, gdyż te nie będą w żadnym stopniu chronić Twojego urządzenia.

Na rynku dostępne są jeszcze sprzęty ze skóry. Ta powinna być dobrej jakości. Najtańsza ekoskóra szybko zacznie się wycierać i case bardziej będzie przeszkadzać niż pomagać.

Jakiego rodzaju casy na telefon możesz aktualnie znaleźć?

Druga kwestia to wybór odpowiedniego dla Ciebie rodzaju etui. Możesz wybrać jeden z wielu różnych produktów. Najbardziej podstawowa wersja chroni tylko plecy i boki telefonu. Najczęściej wykonana jest z tworzyw sztucznych takich jak silikon. Dostępne są także case’y w wersji gumowej. Do zalet takich rozwiązań na pewno zaliczymy to, że są one lekkie i umożliwiają eksponowanie oryginalnego wyglądu sprzętu.

Bardziej zabudowane jest etui z klapką. Chroni ono ekran. Przypomina trochę portfel, stąd często spotkasz się z nazwą „wallet”. W tym przypadku dostępne są wersje plastikowe lub skórzane. Skutecznie zabezpieczają telefon przed zarysowaniem czy skutkami upadku, ale niestety zasłaniają cały wygląd urządzenia.

Dobierz wygląd swojego etui!

Pamiętaj, że casy na telefon mogą pomóc Ci w zmianie wyglądu urządzenia. Dobierz wzór lub kolor odpowiedni dla siebie. Jeżeli z jednej strony chcesz znaleźć rozwiązanie skutecznie chroniące sprzęt, a z drugiej masz co jakiś czas chęć pokazać jego oryginalny kształt – znajdź etui 2 w 1 – łączące sobie funkcje case’a tylnego i etui typu wallet.