Jak dbać o skórę twarzy na urlopie?

Na urlopie skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Bez względu na to, czy wyjazd odbywa się latem, czy zimą, należy pamiętać o regularnych zabiegach oczyszczania, tonizowania i nawilżania. W tym celu sprawdzą się dermokosmetyki. Są to odpowiednie produkty dla każdego typu cery i dostosowane do jej potrzeb.

Dlaczego pielęgnacja na wakacjach jest ważna?

Podczas urlopu skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji, o czym w przypływie ekscytujących emocji i nowych doświadczeń związanych z wyjazdem łatwo zapomnieć. Nie tylko zbyt suche i wilgotne powietrze, wiatry czy wahania temperatur sprzyjają powstawaniu problemów skórnych.

Podrażnienia, przebarwienia, pierzchnięcia,  zablokowane pory i tzw. potówki czy inne nieprzyjemne dolegliwości powoduje także kontakt z wodą morską i chlorowaną wodą znajdującą się w basenach oraz używanie niedostosowanych do potrzeb skóry środków myjących obecnych w hotelowych łazienkach.

Chcąc odzyskać zaburzoną równowagę skóry, należy pamiętać przede wszystkim o zabiegu oczyszczania i tonizowania z użyciem dermokosmetyków. Dzięki nim cera staje się nie tylko zdrowsza i piękniejsza, ale też przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. W efekcie składniki zawarte w produktach do ich przeprowadzenia lepiej wchłaniają się i wykorzystane. Podczas wyjazdów cenne będą np. dermokosmetyki do cery trądzikowej. Wspierają one prawidłową pracę gruczołów łojowych, mają właściwości ściągające i matujące, a także antyoksydacyjne. Dzięki nim skóra dodatkowo jest zabezpieczona przed czynnikami środowiskowymi.

Nawilżanie i ochrona przed słońcem

O nawilżaniu skóry twarzy warto pamiętać przy okazji wyjazdów letnich i zimowych. To niezbędny element codziennej pielęgnacji. Do zabiegu najlepiej wybierać dermokosmetyki tej samej linii. Zapewni to kompleksową regenerację wierzchnich i głębszych warstw skóry, składniki takich produktów uzupełniają się bowiem wzajemnie.

Zawarte w dermokosmetykach gliceryna, panthenol, alantoina czy ceramid-5 wspierają odnowę naskórka i sprzyjają odbudowie tzw. cementu śródkomórkowego, przyczyniając się również do poprawy jędrności skóry, zwłaszcza w newralgicznych miejscach. Co więcej, dermokosmetyki nawilżające mają często w składzie filtry SPF różnego stopnia, przez co tworzą dodatkową barierę zewnętrzną na UVA i UVB, spowalniając procesy fotostarzenia.

Ochrona przeciwsłoneczna jest nie tylko istotna latem. Również zimą wskazane jest stosowanie dermokosmetyków z filtrami. Należy jedynie dobrać wartość faktora do celu podróży. W chłodnym, surowym klimacie wystarczający będzie SPF 20–25, z kolei szykując się na słoneczną, suchą pogodę, warto wybrać filtr SPF 50+.