Jak wygląda nadanie paczki w InPost? Wybierz najlepszy sposób!

Firma InPost słynie nie tylko z przełomowych urządzeń Paczkomat®, ale również z łatwych metod nadawania przesyłek i szybkości działania. Klienci indywidualni mają kilka opcji na wysłanie dowolnych przedmiotów do każdego miejsca w Polsce. Jak zlecić nadanie bez etykiety?

Jak nadać paczkę za pomocą aplikacji mobilnej?

To, jak sprawnie działa opcja „Nadaj paczkę” w firmie InPost, idealnie widać na przykładzie aplikacji mobilnej. Aby zlecić wysyłkę, najpierw trzeba pobrać na telefon oprogramowanie InPost Mobile. Następnie po rejestracji wystarczy już tylko kliknąć zakładkę Nadaję, w której ukażą się wszelkie dostępne metody wysyłek oraz rozmiary paczek do wyboru.

Użytkownik musi zdecydować, czy paczka ma trafić do automatu Paczkomat®, czy do domu odbiorcy. Następnie niezbędne jest wprowadzenie danych adresata: imię i nazwisko, numer telefonu i e-mail. Wybiera się też z listy odpowiedni Paczkomat® lub PaczkoPunkt. W przypadku wysyłki pod wskazany adres trzeba wprowadzić odpowiednie dane w formularzu.

Następnie należy kliknąć żółty przycisk Dalej, który przekierowuje do płatności. Gdy tylko uiści się wymagane koszty, na ekranie natychmiast pojawi się liczbowy kod wysyłkowy oraz kod QR. Bez drukowania jakiejkolwiek etykiety nadawczej wystarczy udać się do miejsca nadania i zeskanować lub wpisać dowolny kod z ekranu smartfona. Jeśli korzysta się z maszyny Paczkomat®, od razu po wprowadzeniu liczb uchyli się skrytka o odpowiednim rozmiarze, do której będzie można włożyć przesyłkę.

Szybkie Nadania – co to jest?

Na stronie internetowej InPost Szybkie Nadania można zlecić wysyłkę paczki z etykietą. To opcja dla osób, które nie mają smartfona lub nie chcą korzystać z aplikacji. Formularz wygląda bardzo podobnie do tego dostępnego w InPost Mobile. Klient musi wprowadzić gabaryty przesyłki, wybrać metodę doręczenia i nadania, a także uzupełnić dane swoje oraz odbiorcy. Po opłaceniu zamówienia na e-maila otrzymuje się dokument wysyłkowy. Trzeba go wydrukować i nakleić na kartonie.

Jak zlecić nadanie większej paczki?

Maksymalne wymiary przesyłki, jaką pomieści Paczkomat®, to 41 cm x 38 cm x 64 cm. Jeśli klient ma do nadania większą paczkę, powinien skorzystać z opcji Managera Paczek, który jest dostępny na stronie internetowej dostawcy. Tam po zarejestrowaniu uzyskuje się możliwość wysyłania przedmiotów zapakowanych w kartony o wymiarach nawet 50 cm x 50 cm x 80 cm. Wtedy bezpośrednio pod wskazany adres przyjeżdża po pakunek kurier. Nie trzeba zatem nawet wychodzić z domu, a wszystko da się załatwić w kilka minut.

Dlaczego warto wysyłać paczki z InPost?

Paczki warto nadawać z InPost nie tylko dlatego, że proces zlecania doręczeń jest bardzo prosty. Na docenienie zasługuje również szybkość realizowania zamówień. Gdy włoży się przesyłkę do urządzenia Paczkomat®, zwykle jest ona u odbiorcy już kolejnego dnia roboczego. Ponadto koszty nadania są bardzo atrakcyjne.