Jakie opony zimowe wybrać? – podpowiadamy na co zwrócić uwagę

Rynek oponiarski rozwija się w zawrotnym tempie i w zasadzie bezustannie proponuje nowe rozwiązania dla kierowców, którzy pragną cieszyć się komfortową jazdą bez względu na to, jakie warunki panują za oknem.

Zimowe opony powinny dostarczać kierowcy maksymalny poziom bezpieczeństwa, bo to właśnie w tym sezonie drogi są najbardziej niesprzyjające. Gdy rozważasz jakie opony zimowe będą dla Ciebie najkorzystniejsze, warto zastanowić się nad oponami z bieżnikiem kierunkowym. Taka konstrukcja bieżnika umożliwia bardzo szybkie odprowadzanie wody, błota oraz śniegu spod kół, co nie pozostaje bez znaczenia.

Jakie opony zimowe będą najlepsze?

Ciekawym rozwiązaniem są także opony zimowe, które jakiś czas temu wprowadziła fińska firma Nokian, a w jej ślady poszły inne koncerny. Mowa oczywiście o oponach zimowych, które zostały wyposażone w wysuwane kolce. Tego typu opony dbają w szczególny sposób o właściwą trakcję i sprawiają, ze pojazd nie wpada w poślizgi podczas pokonywania łuków czy trudnych zakrętów.

Gdy przychodzi czas na decyzję, jakie opony zimowe zakupić, z całą pewnością warto również zwrócić uwagę na zastosowane w produkcji substancje. Gumy z dodatkiem krzemionki zawsze są o wiele lepszym rozwiązaniem ze względu na to, że znacznie lepiej trzymają się nawierzchni.

Używane czy nowe?

Warto pamiętać, że nowe opony mają spełniać ważną funkcję i zapewniać bezpieczeństwo, jeśli masz graniczony budżet, lepiej zrezygnuj z marki premium i zdecyduj się na zakup tańszych opon zimowych, ale nowych – ekonomicznych. Nowe opony będą posiadały gwarancje producenta, czego nie możesz zawsze oczekiwać od używanego zestawu.

Decydując się na opony używane. nie masz pewności co do ich parametrów – w przeciwieństwie do zakupu nowego zestawu. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.