Jakie wybrać majtki dla psa?

Majtki przydadzą się nie tylko podczas cieczki, lecz także w przypadku nietrzymania moczu czy po zabiegach operacyjnych. Proponowany produkt skutecznie chroni meble, pościel, dywan i psie legowisko przed zabrudzeniem. Podpowiadamy, czym kierować się podczas zakupów!

Jak wybrać wygodne majtki dla czworonoga?

Szukając majtek dla psa, upewnijmy się, że pasują do jego anatomicznej budowy. Bielizna powinna być odpowiednio wykrojona na łapy i ogon, aby nie krępowała ruchów. Zwróćmy uwagę, czy wybrana para została wykonana z przewiewnego materiału, w przeciwnym razie może powodować podrażnienia i infekcje. Do majtek możemy włożyć specjalną wkładkę higieniczną, tylko pamiętajmy, żeby regularnie ją zmieniać.

Jakie kupić majtki na cieczkę?

Na samym początku rui krew jest gęsta i ciemnoczerwona, po około 8 dniach zmienia się w wodnistą, różową wydzielinę. Aby zadbać o czystość, warto zakładać suczce specjalne majtki dla psa na cieczkę. Pamiętajmy też, aby wyłożyć legowisko i ulubione miejsca matami higienicznymi, dobrze wchłaniającymi wilgoć. Suczka nie powinna jednak chodzić cały czas w majtkach, w przeciwnym razie uniemożliwiamy jej samodzielną higienę. W konsekwencji może pojawić się stan zapalny i infekcja bakteryjna. Majtki należy zdjąć na czas spaceru, aby suczka spokojnie załatwiła swoje potrzeby fizjologiczne. Przypominamy, że bielizna nie chroni przed zapłodnieniem, dlatego powinniśmy suczkę odseparować od samców.

Bielizna dla psa – kiedy jest potrzebna?

Majtki przydadzą się podczas nietrzymania moczu, z którym zwykle zmagają się czworonogi w podeszłym wieku. Wspomniana dolegliwość towarzyszy często niewydolności nerek, cukrzycy, problemom neurologicznym czy zapaleniu pęcherza. Utrata kontroli nad pęcherzem może wynikać z lęku separacyjnego, chorób prostaty, wad wrodzonych, nowotworów układu moczowego lub powikłań po kastracji. Czasami problem jest związany z demencją starczą. Jeśli Twój pupil nie trzyma moczu, wybierz się z nim do weterynarza. Specjalista znajdzie przyczynę dolegliwości, a następnie zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Jak dobrać majtki do potrzeb psa?

Bielizna dostępna jest w różnych odcieniach. Jeśli nie chcemy, aby rzucała się w oczy, wybierzmy taką, która będzie pasowała do koloru sierści czworonoga. W sklepach zoologicznych znajdziesz zarówno gładkie majtki, jak i pary ze wstążkami, falbankami, w serduszka czy cętki. Upewnij się, że ozdoby nie irytują Twojego pupila, w przeciwnym razie postara się je zedrzeć przy najbliższej okazji. Majtki powinny być przede wszystkim wygodne. Możesz poszukać bielizny zapinanej na plastikowe zatrzaski lub rzepy. Niektóre pary można też swobodnie regulować w pasie.

Jak przyzwyczaić czworonoga do majtek?

Chociaż majtki dla psa są bardzo praktycznym gadżetem z punktu widzenia właściciela, nie zawsze spotykają się z pozytywnym przyjęciem ze strony pupila. Pamiętaj, żeby powoli przyzwyczajać czworonoga do noszenia bielizny. Na początku zakładaj ją tylko na kilkanaście minut i za każdym razem nagradzaj pupila smakołykiem. Z biegiem czasu możesz wydłużać czas chodzenia w bieliźnie. Zobaczysz, że Twój pies w końcu się do niej przyzwyczai, a zakładanie majtek nie będzie dla niego źródłem stresu.