Jakie wyposażenie placu zabaw warto wybrać?

Dzieci wprost uwielbiają swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Dlatego też zarówno w większych miastach, jak i w małych miejscowościach powstaje coraz więcej ogólnodostępnych placów zabaw. Odpowiednie wyposażenie placu zabaw pozwala dzieciom nie tylko miło spędzać czas, ale również rozwijać się ruchowo. Jakie wyposażenie placu zabaw warto wybrać?

Dla starszych i młodszych dzieci

Dobre wyposażenie placu zabaw powinno uwzględniać potrzeby zarówno starszych, jak i młodszych dzieci. Zazwyczaj maluszki uwielbiają bawić się w piaskownicy, huśtać w zamkniętych huśtawkach bądź zjeżdżać na zjeżdżalniach, do których prowadzą proste schodki. Mini atrakcje na placach zabaw przeznaczone są nawet dla dzieci, które dopiero co nauczyły się chodzić, choć oczywiście powinny one poruszać się po nich pod nadzorem rodziców.

Tymczasem starszaki wolą nieco bardziej zaawansowane atrakcje – karuzele, huśtawki gniazda, kręte zjeżdżalnie czy wysokie bujaczki – to właśnie sprawdzi się najlepiej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Atrakcje dla…dorosłych

W kontekście nowoczesnego wyposażenia placu zabaw warto pomyśleć nie tylko o potrzebach dzieci, ale także…rodziców i innych dorosłych, pod opieką których pozostają maluchy. Przebywanie z dziećmi na placu zabaw może stać się doskonałym sposobem na to, by zadbać o formę. Dotychczas opiekunowie większość czasu spędzali, siedząc na ławce. Choć mogli przy tym nieco odpocząć, po kilkunastu minutach przesiadywanie przestawało być atrakcyjne. Dlatego też nowoczesne place zabaw posiadają strefę fitness, która przeznaczona jest dla dorosłych, ale też dla starszych dzieci.

Podczas gdy pociechy bawią się na placu zabaw, dorośli mogą zażyć nieco aktywności fizycznej. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na ich ciało, ale również na ich samopoczucie. Atrakcje dla dorosłych sprawią, że wyjście na plac zabaw przestanie kojarzyć się wyłącznie z rozrywką dla dzieci.

Ciekawe rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Bez względu na to, czy poszukujemy wyposażenia placu zabaw przedszkolnego, szkolnego czy miejskiego, powinniśmy postawić na najwyższej jakości produkty. Są one wykonane z atestowanych materiałów, dzięki czemu będą w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Projektując plac zabaw, warto opracować strefę dla maluszków, nieco starszych dzieci oraz dla dorosłych.

W znalezieniu ciekawych rozwiązań pomoże nam dystrybutor wyposażenia placów zabaw, który dostarczy sporej garści inspiracji. Pamiętajmy, aby wybierać produkty odporne na zmienne warunki atmosferyczne.