Leki poprawiające funkcjonowanie mózgu i pamięci, które musisz znać

Mózg stanowi jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. To właśnie od jego prawidłowej pracy zależy odpowiednie funkcjonowanie wszystkich układów, organów czy zachodzących w nich procesów. Wskutek czynników zewnętrznych czy upływu lat, mózg traci swoje pierwotne zdolności. Aby zapewnić sobie zdrowie oraz zdolności poznawcze na wysokim poziomie, warto wyposażyć się w specyfiki farmaceutyczne. Jakie leki na pamięć i mózg warto mieć w swojej domowej apteczce? Podpowiadamy!

Humavit Kurkumina

Jeśli chodzi o tabletki na mózg, które warto mieć zawsze przy sobie, na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim Humavit Kurkumina. Substancję czynną stanowi tutaj ekstrakt z kłącza ostryżu długiego, powszechnie znany pod nazwą kurkumina. Jest to suplement diety o wszechstronnym działaniu, które obejmuje zarówno układ krwionośny, jak i immunologiczny, odpornościowy, a także nerwowy.

Kurkuma znana jest już od wielu lat ze swoich właściwości regulujących pracę układu nerwowego, przyczyniając się do zachowania równowagi. Badania wykazują również, iż ta substancja może stanowić kluczową rolę, jeśli chodzi o profilaktykę choroby Alzheimera, hamując odkładanie się białka beta amyloidu w tkance mózgowej.

A-Z Inozytol

Kolejnym suplementem diety, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest A-Z Inozytol, stanowiący bogactwo inozytolu, zapewniającego prawidłową pracę mózgu i układu nerwowego. Do głównych właściwości tego składnika należy przede wszystkim redukcja odczuwanego stresu czy niepokoju.

Z tego też powodu, będzie on stanowił pomocne rozwiązanie dla osób, które żyją w przysłowiowym biegu, są wiecznie zajęte pracą, nauką, projektami, wystąpieniami publicznymi czy spotkaniami biznesowymi. W A-Z Inozytol wyposażyć powinni się również pacjenci, cierpiący na cukrzycę. Suplement ten bowiem zabezpiecza przed neuropatią cukrzycową, stanowiącą jedno z najgroźniejszych powikłań tej choroby.

Activbon

Prowadzony przez Ciebie tryb życia wymaga wzmożonej aktywności umysłowej oraz ciągłego skupienia na zadaniu, a Ty masz czasami przeczucie, że nie dajesz rady? W takim razie, sięgnij po Activbon – kapsułki, zawierające w swoim składzie ekstrakt z korzenia żeń-szenia oraz ekstrakt z owoców guarany, które usprawnią i uskutecznią pracę Twojego mózgu.

Jakie osoby powinny postawić na Activbon? Jest to suplement diety przeznaczony przede wszystkim dla osób pracujących umysłowo, uczących się, a także kierowców, osób aktywnych fizycznie czy pracujących zmianowo. Przyczynia się on do zmniejszenia uczucia senności i zniżenia, poprawiając jednocześnie koncentrację.

Activlab Ashwagandha

Ostatnim suplementem, o którym wspomnimy w tym zestawieniu będzie Activlab Ashwagandha, którego substancją czynną jest ekstrakt z korzenia ashwagandhy. Wyróżnia się on szerokim działaniem, które obejmuje między innymi układ immunologiczny, krwionośny, oddechowy, hormonalny, a także nerwowy. Ashwagandha znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości uspokajających i wyciszających.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze zestawienie nieco pomogło Ci w wyborze odpowiednich suplementów, wspomagających pracę układu nerwowego i mózgu.