Sofy z pojemnikiem na pościel – jak wybrać odpowiedni mebel?

Sofy z pojemnikiem na pościel to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, mebel może bowiem pełnić aż 3 funkcje – szafy na przechowywanie kołder, poduszek i pościeli, mebla wypoczynkowego i łóżka do spania. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy produkt, który spełni wszystkie wymagania dotyczące komfortu użytkowania.

Wielofunkcyjne sofy z pojemnikiem na pościel

Spanie, odpoczywanie, siedzenie i przechowywanie w jednym? Za sprawą sofy z pojemnikiem na pościel to możliwe! Do wyboru zainteresowanych pozostaje kształt mebla, najpopularniejsze opcje to narożniki u lub l kształtne, wersalki na wygodnych sprężynach z wypełnieniem z miękkiej pianki poliuretanowej, a także kanapy w wersji z dwoma lub trzema poduchami na siedzisku.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na tapicerowanie sofy z pojemnikiem na pościel. Wyłożenie tkaniną tyłu mebla pozwala na ustawienie go w dowolnym miejscu w pokoju – niekoniecznie przy ścianie. Wielofunkcyjny narożnik posłuży zarówno do odpoczynku z książką czy filmem w dzień, jak i w nocy do spania.

Skrzynia na pościel pozwoli natomiast zaoszczędzić miejsce w domowych szafach i kufrach, co jest szczególnie cenne w przypadku niewielkich mieszkań, pokojów studenckich czy pokoju nastolatka, który służy za wiele pomieszczeń w jednym. Wygodne sofy z pojemnikiem na pościel mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne łóżko na stelażu lub służyć jako główny mebel w pokoju gościnnym.

Sofy z pojemnikiem na pościel – dodatkowe funkcje

Sofy z pojemnikiem na pościel mogą być wyposażone w dodatkowe ulepszenia, które jeszcze bardziej podnoszą komfort codziennego użytkowania. Do podstawowych usprawnień można zaliczyć m.in.:

  • regulowane zagłówki pozwalające dostosować wysokość oparcia do fizjonomii i potrzeb użytkownika,
  • wysokie nóżki, które umożliwiają łatwe odkurzanie i mopowanie podłóg, również za pomocą automatycznych robotów sprzątających,
  • mechanizm ułatwiający rozkładanie i składanie mebla, dzięki czemu z sofy mogą korzystać nawet dzieci czy osoby starsze, które nie mają zbyt wiele siły,
  • tkanina obiciowa wykonana z materiału utrudniającego wchłanianie rozlanych cieczy, co ułatwia czyszczenie sofy z plam, kurzu i sierści domowych pupili.

Stylowe sofy z pojemnikiem na pościel od Internetowej Fabryki Mebli

W Internetowej Fabryce Mebli znajdziesz tapczany, narożniki, kanapy i sofy z pojemnikiem na pościel i funkcją spania w rozmaitych kształtach, wielkościach i kolorach. Znajdą coś dla siebie zarówno zwolennicy minimalistycznego, klasycznego stylu, jak i entuzjaści nowoczesnych wnętrz. Jedni i drudzy mogą zdecydować się na meble z dodatkowymi funkcjami, np. regulowanym zagłówkiem, automatem ułatwiającym rozkładanie wersalki czy obite tkaniną wodoodporną i pet friendly.

IFM Meble proponuje sofy z pojemnikiem na pościel ifm-meble.com/meble/sofy/, które są nie tylko niezwykle eleganckie, ale również praktyczne – nie zajmują dużo miejsca, a mogą posłużyć do odpoczynku w nocy i w dzień, a także zapewniają estetyczny schowek na pledy, poduszki i kołdrę. Wejdź na stronę marki i wybierz mebel, o jakim marzysz.