Taśmy neodymowe i ich zastosowanie w praktyce

Taśmy neodymowe to wysokiej jakości akcesoria, które mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Występują one w różnych rozmiarach i modelach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Wiele osób zastanawia się, do czego mogą służyć wyżej wymienione elementy. Otóż, mogą być one stosowane do przymocowania różnego rodzaju przedmiotów w firmie, warsztacie stolarskim, mechanicznym bądź na hali produkcyjnej, do metalowej powierzchni.

Tego typu akcesorium doskonale sprawdzi się w roli uchwytu na kompaktowe, poręczne narzędzia. Warto dodać, że można je również stosować do montażu przyborów kuchennych w domu i mieszkaniu. Jak widać, możliwości jest dużo jeśli chodzi o montaż tego akcesorium i jego zastosowanie w praktyce.

Do jakich zadań można wykorzystywać profesjonalne taśmy neodymowe?

Profesjonalne taśmy neodymowe mogą być stosowane do przyczepiania oznaczeń regałów, na przykład na halach produkcyjnych, w warsztatach. Warto dodać, że do tego celu sprawdzi się doskonale klej 3M. W ramach informacji warto wiedzieć, że strona magnetyczna taśmy neodymowej jest zaprojektowana w ten sposób, iż bieguny zmieniają się co pięć milimetrów.

Do czego jeszcze przydają się te wyżej wymienione akcesoria? Otóż, warto wiedzieć, że jednym z najpopularniejszych zastosowań taśmy magnetycznej jest wykonywanie magnesów na lodówkę, kaloryfer. Tego typu produkty mogą służyć także do mocowania zdjęć na wysokiej jakości powierzchniach metalowych. Taśmy różnią się między sobą szerokością oraz grubością, każdy może wybrać produkt pod własne potrzeby.

Folie magnetyczne odporne na wysoką temperaturę i łatwe w samodzielnej obróbce

Taśma neodymowa ma bardzo wiele zastosowań w praktyce i jest niezwykle łatwa w obróbce. Warto wiedzieć, że bez najmniejszego problemu można ją przeciąć klasycznymi nożyczkami do odpowiedniego rozmiaru. Istotną informacją jest fakt, że bezpośrednio po przyklejeniu folii, trzeba odczekać pewien okres czasu, aby nie pojawiły się żadne pęcherzyki powietrza. Po odczekaniu chwili, można korzystać z jej użyteczności w wielu różnych aspektach.

Wiele osób zastanawia się również, jaka jest podstawowa różnica jeśli chodzi o taśmy neodymowe a ferrytowe. Otóż, największą różnicą jest siła produktów, która w przypadku folii magnetycznej wynosi 680 g w przeliczeniu na centymetr kwadratowy. Warto dodać, że tego typu akcesoria są odporne na temperatury do nawet 120 stopni Celsjusza. Są one także łatwe w utrzymaniu czystości, co stanowi niewątpliwą zaletę.