Zaproś sztukę do swoich wnętrz

Aby nadać naszym wnętrzom nowego, niepowtarzalnego charakteru nie musimy wcale wymieniać mebli czy też przeprowadzać remontu. Czasami wystarczy dodanie jednego elementu dekoracyjnego. W tej roli idealnie sprawdzą się obrazy czy plakaty. Do wnętrz współczesnych pasują między innymi dzieła surrealistyczne. Gdzie możemy kupić obrazy współczesnych twórców namalowane w tym stylu? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czym charakteryzuje się sztuka surrealistyczna?

Gdy pada słowo surrealizm najczęściej przed oczyma stają nam prace Salvadora Dalí. Jest to słuszny kierunek, bowiem ten ekscentryczny hiszpański twórca jest bezapelacyjnie najbardziej znanym przedstawicielem surrealizmu na świecie. Jego prace rozpoznawalne są w mgnieniu oka, a na temat jego stylu życiu oraz ekscentrycznego charakteru napisano niejedną książkę. Samo pojęcie surrealizm zostało po raz pierwszy użyte przez Guillaume Apollinaire, w 1917 r.

Początkowo termin ten odnosił się do sztuki literackiej, która miała buntować się przeciwko realizmowi, klasycyzmowi oraz innym konwencjonalnym kierunkom w sztuce. Za literaturą na drogę surrealizmu weszły też sztuki plastyczne. Poza Salvadorem Dalí, innymi znanymi przedstawicielami tego nurtu w malarstwie byli Giorgio de Chirico, Max Ernst czy Marchel Duchamp. Artyści i pisarze surrealistyczni odrzucali racjonalność i poszukiwali inspiracji w ludzkiej podświadomości, hipnozie czy śnie. Dzieła surrealistów kipią od symboliki i ukrytych znaczeń, które mogą być interpretowane na wielu rożnych płaszczyznach.

Wprost stworzone do nowoczesnych wnętrz

Obrazy surrealistyczne idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Bez względu na to, czy chcesz ozdobić minimalistyczny salon, czy też sypialnię urządzoną w stylu skandynawskim, obraz namalowany w tym nurcie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Surrealizm ma swoich przedstawicieli także wśród młodego pokolenia artystów wizualnych.

W galeriach sztuki i muzeach możemy podziwiać dzisiaj prace wielu utalentowanych twórców, którzy upodobali sobie ten oryginalny sposób ekspresji. Jednym z polskich artystów zainspirowanych surrealizmem jest Rafał Olbiński. Prace tego znanego ilustratora, grafika, malarza i scenarzysty doceniane są nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Dzieła Olbińskiego dostępne są między innymi w galerii internetowej gallerystore.pl.

Surrealizm nie tylko w domu czy mieszkaniu

Obrazy surrealistów będą idealną ozdobą nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale sprawdzą się również w różnego rodzaju przestrzeniach komercyjnych. Unikatowy obraz zawieszony na ścianie w restauracji czy kawiarni z pewnością zwróci uwagę gości i nada pomieszczeniu jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Takie obrazy sprawdzą się też w butikach urządzonych w stylu nowoczesnym. W gallerystore.pl dostępne są obrazy wykonane w wielu technikach i różnorodnej kolorystyce, co sprawia, że z pewnością uda się dobrać pracę dopasowaną wizualnie do urządzanego pomieszczenia.