Aranżacja przedpokoju – na jakie meble się zdecydować?

Choć przedpokój to dość niepozorne pomieszczenie, to jednak warto pamiętać o tym, że stanowi poniekąd wizytówkę naszego domu lub mieszkania – to pierwsza jego część, jaką widzą nasi goście. Warto zatem sprawić, żeby prezentował się estetycznie, a jednocześnie nie możemy zapominać o funkcjonalności. Dlatego konieczne jest wstawienie do niego mebli, które ułatwią codzienne życie. O czym powinniśmy pamiętać, urządzając przedpokój?

Mały przedpokój – jak zaaranżować?

Jeśli korytarz prowadzący do kolejnych pomieszczeń jest dość wąski i ciasny, a na dodatek ciemny, to nasze możliwości są w dużej mierze ograniczone. Nie oznacza to jednak, że nie możemy urządzić przedpokoju w taki sposób, by robił piorunujące wrażenie. Przede wszystkim, by optycznie go powiększyć, warto pomyśleć nad zawieszeniem na ścianie długiego lustra w ozdobnej ramie. Będzie nie tylko stanowiło stylowy dodatek, ale także sprawi, że korytarz będzie wydawał się większy i bardziej przestronny.

Przy kupowaniu mebli do pokoju o niewielkim metrażu koniecznie warto zwrócić uwagę na głębokość. Dlatego też w niedużym przedpokoju może sprawdzić się zamykana szafa o głębokości zaledwie 40 cm, która nie zajmie dużo miejsca i tym samym nie utrudni przejścia. Lepiej też zrezygnować z tradycyjnego, stojącego wieszaka na ubrania. Dużo lepiej sprawdzą się haczyki montowane bezpośrednio do ściany – możemy wybrać takie o fantazyjnych kształtach, co sprawi, że przedpokój będzie się prezentował bardziej nowocześnie.

Nowoczesne meble, które odmienią każdy pokój, można znaleźć w sklepie zona-design: https://zona-design.pl/meble/do-przedpokoju/.

Jeśli nie mamy przestrzeni pozwalającej na montaż wspomnianego lustra, to do przedpokoju możemy wstawić szafę z przesuwnymi, lustrzanymi drzwiami. Również optycznie powiększy pomieszczenie, a jednocześnie zapewni wystarczająco dużo miejsca na przechowanie płaszczy, kurtek czy butów.

Modny i funkcjonalny przedpokój – meble na miarę nowoczesności

Przedpokój jest na tyle duży, że mamy właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne? Wspaniale – w takim razie możemy sobie pozwolić nie tylko na szafę, ale także na ławę z wygodnym siedziskiem. To bardzo przydatny mebel, który nie tylko pozwala na schowanie butów, ale także umożliwi ich wygodne założenie dzięki miejscu do siedzenia. Wielbiciele stylu industrialnego lub loftowego powinni szczególnie zwrócić uwagę na warianty z metalowymi elementami.

Alternatywą dla klasycznej szafy może być także pojemna komoda. Nie tylko pozwoli na pomieszczenie obuwia czy innych przydatnych przedmiotów, jak chociażby parasole, ale też zapewni nam dostęp do dodatkowego blatu – a on będzie z kolei doskonałym punktem do wyeksponowania zdjęć rodzinnych lub pochwalenia się ciekawymi ozdobami, np. posterami z geometrycznymi grafikami.

W urządzaniu przedpokoju nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to pomieszczenie zazwyczaj pozbawione okna, przez co dostęp do naturalnego światła jest ograniczony. Poza dobrym oświetleniem możemy rozjaśnić to wnętrze np. poprzez zakup mebli w kolorze białym – będą fantastycznie kontrastować z ciemnymi ścianami, a przy tym sprawdzą się zarówno u wielbicieli minimalizmów, jak i u osób, które kochają przepych. Wystarczy zdecydować się na warianty ze złoconymi frontami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *