Baumit Ionit, czyli jak zadbać o zdrowy mikroklimat mieszkania?

Czy wiesz, że w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy statystycznie nawet 90% życia? Każdej doby wdychamy średnio 11 tysięcy litrów powietrza – należy upewnić się, że pomieszczenia, w których przebywamy, cechują się odpowiednim mikroklimatem, który nie sprzyja alergiom oraz infekcjom dróg oddechowych. Pandemiczna izolacja sprawiła, że przebywamy wewnątrz jeszcze więcej niż do tej pory. Zastosowanie odpowiednich materiałów wykończeniowych z serii Baumit Ionit pozwoli wydobyć z Twoich ścian to, co najlepsze.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – jak działa Baumit Ionit?

Dobre samopoczucie we własnych czterech ścianach jest niezwykle istotne. Domowe zacisze jest miejscem, w którym spędzamy znaczną część swojego życia na odpoczynku po pracy, rozwijaniu zainteresowań czy spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Jednakże, jest coś, czego nie jest w stanie zapewnić nawet najbardziej zadbany i przytulny salon – bezpośrednie sąsiedztwo przyrody i związanego z nią świeżego powietrza.

Najbardziej lubimy przebywać w górach, przy wodospadach bądź w lesie – miejscach, gdzie w powietrzu znajduje się dużo dobroczynnych jonów, mających bezpośredni, pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Wiedza ta, potwierdzona licznymi testami i badaniami, stanowiła inspirację do stworzenia serii Baumit Ionit – produktów do prac wykończeniowych we wnętrzach, które znacząco poprawiają jakość powietrza i pozytywnie oddziałują na zdrowie domowników.

Baumit IonitColor – farba, która zwiększa ilość zdrowych jonów

Kluczowym produktem w linii Baumit Ionit jest farba wewnętrzna Baumit IonitColor. Generowane przez nią jony zachowują się niczym mikroskopijne magnesy, oddziałujące na wiele rodzajów pyłków i drobny kurz. Do jonów stopniowo dołącza się coraz więcej zanieczyszczeń. Następnie opadają one na podłogę i można je łatwo usunąć podczas sprzątania. Dzięki temu nie przedostają się one przy oddychaniu do organizmu.

Mechanizm ten sprawia, że powietrze w pomieszczeniu oczyszcza się, a domownicy mogą cieszyć się ze znacznie zmniejszonego ryzyka wystąpienia alergii, mniejszym obciążeniem układu odpornościowego i dobrym ogólnym samopoczuciem.

Baumit IonitFino i Baumit IonitFinish, czyli farba to nie wszystko

Aby farba wewnętrzna Baumit IonitColor przyniosła pożądany rezultat, należy zadbać o odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Dotyczy to przede wszystkim wilgotności powietrza, która powinna mieścić się w przedziale od 40% do 60%. Nowoczesna masa szpachlowa Baumit IonitFino oraz gotowa masa szpachlowa Baumit IonitFinish pozytywnie wpływają na regulację wilgotności pomieszczeń.

W zależności od bieżących warunków są one w stanie pobierać bądź uwalniać cząsteczki wody zawarte w powietrzu, umożliwiając ścianom „oddychanie”. Masy szpachlowe tym samym sprzyjają zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności, dzięki czemu Baumit IonitColor jest w stanie zapewnić możliwie najwięcej jonów.

Ilość jonów ma znaczenie

Im więcej jonów znajduje się w powietrzu, tym korzystniej oddziałują one na nasze zdrowie. Badania pokazują, że optymalną wartością jest nie mniej niż 1000 jonów na cm3. Niestety, najczęściej wartość ta nie przekracza nawet 250 na cm3, a w mieszkaniach blisko centrum liczba ta spada nawet do 100 na cm3.

Zastosowanie kompletnego systemu Baumit Ionit pozwala zwiększyć ilość jonów w pomieszczeniach nawet do 2000-4000 na cm³. Tak imponujące nasycenie jonami w powietrzu można porównać m.in. do przebywania na górskim szlaku.

Pragniesz polepszyć powietrze w swoim domu?

Przeprowadzone przez park badawczy Baumit Viva testy jasno wykazały, że sięgnięcie po właściwą izolację termiczną oraz odpowiednie produkty do wykończenia ścian pomaga stworzyć odpowiedni mikroklimat w domu. Zdrowe powietrze w pomieszczeniach znajduje się na wyciągnięcie ręki – sięgnij po produkty z serii Baumit Ionit i zaproś aurę górskich szlaków do domowego zacisza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *