Dlaczego warto filtrować wodę?

Ekologiczny styl życia to nie chwilowa moda, a celowe działanie na lata. Z roku na rok rośnie bowiem liczba osób, które chcą bytować bardziej świadomie z dbałością o naszą planetę i przyszłe pokolenia.

Jednym ze sposobów na walkę z powszechnym plastikiem i konsumpcjonizmem, jest picie tak zwanej „kranówki”. Dlaczego warto i czy takie działanie jest zdrowe?

Przez wiele lat pokutowało błędne przekonanie, że woda płynąca w rurach wodociągowych jest niezdrowa i dopiero po doprowadzeniu jej do wrzenia, można zaczynać przygotowywanie napojów, czy gotowanie. Obecnie sytuacja ma się nieco inaczej…
Woda kranowa może być spożywana przez ludzi. Jest ona bowiem zdatna do picia, mycia, gotowania i prania. Co prawda, w niektórych rejonach naszego kraju, można po nią sięgać bez żadnych obaw.

Niestety, w większości terenów Polski, mamy jeszcze do czynienia z chlorem oraz zanieczyszczeniami mechanicznymi. Wiele osób skarży się, że w ich miejscowości woda jest twarda, a osad zalega w czajniku oraz na bateriach łazienkowych. To wszystko sprawia, że smak, zapach i barwa mogą różnić się nieco od tej kupowanej. Aby pozbyć się niechcianych elementów, warto zainwestować w urządzenia do filtracji wody, aby zawartość szklanki była nie tylko smaczna, ale i ukierunkowana na zdrowie!

Jakie korzyści płyną ze spożywania wody kranowej?

Z medycznego punktu widzenia filtracja pozwala na trwałe usunięcie z wody: osadów, zanieczyszczeń, pestycydów, chloru a nawet ołowiu. Wiele osób ponadto twierdzi, że po takim zabiegu sama ciesz staje się smaczniejsza, a potrawy na niej przygotowywane, są po prostu bardziej wartościowe, a warzywa nie tracą barw.
Dodatkowo to działanie ma same plusy! Owszem sama filtracja zajmuje chwilkę, ale i tak to oszczędność czasu! Nie trzeba już wybierać się do marketu, stać w kolejce, a potem dźwigać litrowe opakowania! Po drugie czysta woda sama płynie, nie jest w plastikowej, ani w szklanej butelce. Nie tworzymy zatem góry śmieci, które zanieczyszczają planetę! Ponadto w skali roku można zaoszczędzić! I to nie małą sumę! Nawet ponad 400 złotych! Czy może być lepsza motywacja, niż finanse?!

Jak zatem wybrać filtry wody, by spełniały swoje zadanie?!

Rynek akcesoriów jest niezwykle bogaty. W zależności od indywidualnych preferencji mamy do wyboru: poręczne butelki filtrujące, czy dzbanki z wkładem. Co ciekawe, nie tylko oczyszczają kranówkę, ale i niektóre filtry dodatkowo uzupełniają wodę w drogocenne mikroelementy (na przykład w magnez). Inne modele natomiast zawierają jony srebra, które unieszkodliwiają rozwój bakterii. Warto również przeznaczyć nieco większą sumę, aby zainwestować w domową stację zmiękczania wody. W ten sposób zadbamy nie tylko o zdrowie, ale i o armaturę łazienki, rury, instalację grzewczą oraz sprzęty AGD, które mają kontakt z kranówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *