Jak samemu zrobić suszarkę na pranie?

Większość z nas robi pranie nawet codziennie, a już na pewno co 2-3 dni. Suszarka na pranie jest zatem stałym elementem wystroju w naszym domu i ciężko byłoby wyobrazić sobie bez niej dbanie o higienę ubrań. Dobra suszarka powinna być rozłożysta, dość lekka i łatwa do składania. Jeśli jesteśmy posiadaczami  ogródka to możemy się cieszyć praniem pachnącym wiatrem. Jeśli lubimy sami wymyślać różne funkcjonalne rzeczy i przy tym  mamy dryg do majsterkowania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dowiedzieć się jak samemu zrobić suszarkę na pranie. W końcu nic nie przynosi większej frajdy niż samodzielnie wykonane rzeczy.

Zrób suszarkę ogrodową samodzielnie

Jak samemu zrobić suszarkę na pranie? Jeśli mamy do dyspozycji ogród w domu lub ogródek w bloku, to możemy spróbować zrobić suszarkę ogrodową. Trzeba mieć do dyspozycji cztery prostokątne listewki i ściąć je pod kątem. Następnie trzeba wywiercić w nich otwory, w połowie i na końcach. Aby konstrukcja była stabilna u góry i na dole, trzeba wykorzystać parę kijków. Potem wszystkie elementy należy złączyć za pomocą śrubek z nakrętkami. W górnych elementach trzeba zrobić dziurki i przeciągnąć przez nie sznurek. Na koniec szlifujemy całość i zabezpieczamy olejem i gotowe.

A może suszarka podsufitowa to rozwiązanie dla Ciebie?

Suszarka podsufitowa w łazience z pewnością zaoszczędzi wiele cennego miejsca na podłodze. Jest to rozwiązanie, które można znaleźć w mieszkaniach starego typu lub stosowały je osoby mające małe mieszkania, a dużo osób. Ale wykonane z ładnych materiałów, mogą stanowić nawet element ozdobny. Wszystko co będzie nam potrzebne to wywiercenie w suficie otworów i umieszczenie w nich kołnierzy rozporowych, a następnie musimy wkręcić haki. Przekładamy sznurek przez otwory w hakach i możemy zawiesić pozostałe elementy. Taka suszarka to oczywista korzyść w postaci większej ilości miejsca, a możemy zrobić dużo sznurków do wieszania prania pod sufitem. Jak widać jest kilka pomysłów na to jak samemu zrobić suszarkę na pranie. 

Wykorzystaj to co masz w domu

Czasem aby zwiększyć ilość miejsca do rozwieszania prania, wystarczy pomyśleć o tym, jak wykorzystać istniejące meble do rozwieszania prania. Na przykład posiadając roletę balkonową, można z niej zrobić dobre miejsce na suszenie prania. W ciepły dzień, rzeczy zawieszone w ten sposób, będą wysychały bardzo szybko. Tak samo balustrada balkonowa może pomóc w suszeniu kocy czy ręczników. Nie inaczej jest z krzesłami czy nawet z łóżeczkiem dziecięcym. Ubrania można wieszać mokre na wieszakach i zawiesić wieszak nawet na krześle czy w innym dogodnym miejscu. Nie trzeba myśleć nad tym jak samemu zrobić suszarkę na pranie, tylko wykorzystać przestrzeń, którą mamy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *