Jak skutecznie przesłonić się przed słońcem? Wybierz rolety tekstylne!

Choć mogłoby się wydawać, że duża ilość słońca we wnętrzu może mieć wyłącznie dobroczynne oddziaływanie na nasz organizm oraz samopoczucie to jednak w niektórych pomieszczeniach warto zadbać o przesłonę okienną, za pomocą której ograniczymy ilość wpadających promieni. Jest to dość wartki temat w przypadku, czy to salonu, czy sypialni. A dlaczego rolety tekstylne sprawdzą się tutaj bardzo dobrze?

Aranżacja okna to jedno z najważniejszych, jeśli nie kluczowych zadań, które warto postawić sobie podczas wykończenia domu. Jeśli nie zadbamy o to, by okno prezentowało się dobrze, ale również, by pełniło funkcję praktyczną we wnętrzu, to przebywanie w określonym pomieszczeniu, ale również i wykonywanie określonych obowiązków, czy założonych zadań, nie będzie wygodne.

Aranżacja okna to jednak nie tylko firanki lub zasłonki to także rolety, które w wersji tekstylnej sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Nie wiesz, jaką roletę wybrać? Co wziąć pod uwagę podczas selekcji poszczególnych modeli? Sprawdź najlepsze wskazówki projektantów wnętrz i przygotuj swoje wnętrze na wszystkie słoneczne dni!

Dlaczego posiadanie rolety jest ważne i kiedy się przydaje?

Okno wyposażone w roletę jest znacznie bardziej praktyczne, dlaczego? Jeśli Twoje mieszkanie lub pomieszczenia użytkowe w domu, ale także biurze są usytuowane od ulicy lub w bliskim sąsiedztwie z oknami sąsiada to z pewnością nie czujesz się komfortowo, gdy wszystko widać. Roletą tekstylną możesz swobodnie ograniczać widoczność wnętrza, a w rezultacie zachować tyle prywatności, ile potrzebujesz. To ważne, bo wiele osób to właśnie sypialnię lub pokój gościnny, w którym dużo się dzieje, ma zlokalizowane właśnie od ulicy.

Zadbaj o swój spokój domowy i zasłoń okno odpowiedniej grubości roletą, może mieć ona także funkcję zaciemniającą.

Rolety tekstylne oprócz zapewnienia prywatności posiadają jeszcze jedną ważną funkcjonalność. Ograniczają dopływ promieni słonecznych do wnętrza, a zatem, nawet w upalne dni, w Twoim salonie, czy też pokoju dziecięcym lub stanowisku pracy możesz wykonywać wszystkie założone przez siebie obowiązki. Od teraz możesz oglądać telewizję, grać w gry lub pracować przy komputerze, zawsze wtedy, gdy jest to konieczne!

Jaką jeszcze jedną funkcjonalność rolet tekstylnych doceniają ich użytkownicy? Z roletą, jak z żadnym innym produktem można ciekawie zaaranżować okno. To ważne, bo nic tak nie dekoruje wnętrza jak piękna wnęka okienna z kolorowym materiałem. Rolety tekstylne warto dobrać do określonego stylu wnętrzarskiego. Szara roleta wpasuje się do industrialnych wnętrza, beżowa lub brązowa, do klasycznych, a pastelowa do prowansalskich.

Roleta tekstylna – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie tanie i mało inwazyjne. Z montażem większości modeli jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, a dzięki temu, że roleta jest dość lekka to nie wymaga dodatkowych mocowań.

Roletę tekstylną możemy otrzymać na specjalne zamówienie, dopasowując jej rozmiar do wskazanego okna. Dzięki temu aranżacja naszej domowej wnęki okiennej będzie spersonalizowana z pozostałym wyposażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *