Jak wybrać kask rowerowy – zwracamy uwagę na najważniejsze cechy kasków

Kask rowerowy, choć często pomijany przez osoby dorosłe, jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego kolarza. Jego zadaniem jest ochronienie naszej głowy oraz mózgu przed urazami w razie upadku czy uderzenia, dlatego nie powinniśmy o nim zapominać nawet podczas krótkiej przejażdżki do osiedlowego sklepu. Dowiedzmy się, na co zwracać uwagę wybierając kask rowerowy i jak go dobrać, by nie był dla nas kłopotliwy.

Zwróć uwagę na jakość produktu

Kask rowerowy jest czymś, czego wysoką jakość powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Tutaj nie warto oszczędzać czy szukać w produktach nieznanych marek, których produkty nie spełniają odpowiednich norm, gdyż mówimy o ochronie naszej głowy. Poszukiwania tego elementu wyposażenia kolarskiego powinniśmy prowadzić w specjalnym sklepie rowerowym, który posiada właściwą renomę i w sprzedaży ma wyłącznie wysokiej klasy produkty rekomendowanych producentów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybrany przez nas kask rowerowy będzie spełniał odpowiednie normy i posiadał niezbędne certyfikaty, a nasza głowa będzie w nim bezpieczna. Dodatkowo, w takim sklepie możemy bez problemu uzyskać pomoc w doborze i poprosić o radę doświadczonego doradcy, dzięki któremu dowiemy się jak dokładnie dobrać kask, jak powinien on leżeć na naszej głowie, czy wybrany przez nas model jest odpowiednio dopasowany do naszego stylu jazdy.

Podziały kasków rowerowych

Kask rowerowy damski czy kask rowerowy męski zazwyczaj nie różnią się od siebie, gdyż producenci posiadają ewentualnie zmniejszoną rozpiętość rozmiarów w niektórych wersjach kolorystycznych. Kask rowerowy dziecięcy to już inna sprawa – te oprócz odpowiednio mniejszych rozmiarów występują w rozmaitych wzorach i kolorach, by lepiej wpasowywać się w dziecięce gusta. Nic nie przekonuje malucha lepiej do zabezpieczenia głowy, poza jeżdżącymi w kaskach rodzicami, niż model wybrany samodzielnie, posiadający na sobie nadruk, który podoba się dziecku. Jeżeli więc szukamy kasku rowerowego dla naszej pociechy, to powinniśmy z góry założyć, że może to potrwać dłużej, niż oczekujemy, a następnie dać dziecku samodzielnie obejrzeć dostępne modele i wybrać ten, który spełni jego oczekiwania.

Jeżeli chodzi o to, jak dzielimy kaski rowerowe, to możemy też zwrócić uwagę na rozmaite kształty poszczególnych modeli. W pełni zabudowane, posiadające gardę na szczęce, kaski sprawdzą się u ekstremalnych rowerzystów górskich. Mają one za zadanie możliwie najlepszą ochronę nie tylko głowy, ale i twarzy podczas upadku w ciężkim terenie z wysoką prędkością. Kask rowerowy szosowy będzie możliwie jak najbardziej aerodynamiczny, by umożliwiać rowerzystom liczącym na najlepsze osiągi stawiać możliwie najmniejsze opory powietrza. Kask rowerowy górski najczęściej jest wyposażony w daszek i posiada bardziej sportowy charakter. Modele przeznaczone dla rowerzystów miejskich są z reguły znacznie bardziej zabudowane, ze względu na jazdę po niebezpiecznych terenach przy krawężnikach, jak i w zwiększonym ruchu.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Kask rowerowy – jak wybrać najlepszy?

Element ten, jeśli wcześniej nie posiadaliśmy go w swoim kolarskim wyposażeniu, najlepiej wybierać z pomocą specjalisty. Kask rowerowy pełni niezwykle ważną rolę w jeździe na jednośladzie, a jego odpowiedni wybór nie tylko dobrze nas ochroni przed niebezpiecznymi urazami, ale i sprawi, że podczas jazdy będzie on dla nas praktycznie niewyczuwalny. Kask rowerowy Warszawa możemy znaleźć w dwóch sklepach BikeSalon przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Poszukując tego elementu wyposażenia w trójmieście możemy znaleźć kask rowerowy Gdańsk – sklep BikeSalon przy alei Grunwaldzkiej 211, mieszczący się w galerii City Meble. Gdy doskonale znamy swój rozmiar głowy i oczekiwania względem przyszłej konstrukcji możemy kupić kask rowerowy online pod adresem bikesalon.pl – w tym miejscu znajdziemy szeroką ofertę modeli renomowanych producentów, a także atrakcyjne ceny i promocje.

Wybierając nowy kask rowerowy warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, by ten zapewniał nam maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Dobrze dobrany kask to inwestycja, która odpłaci się na trasie i da dobry przykład innym kolarzom.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *