Jak wybrać najlepszy plecak motocyklowy? Praktyczne wskazówki

Jazda motocyklem to sama przyjemność. Przynajmniej dopóki nie musisz pakować się na drogę. Gdy pojawia się konieczność przewiezienia kilku rzeczy, zaczyna się problem. Oczywiście, rozwiązać mogą go praktyczne sakwy, ale wówczas spakowanie fanty będziesz zmuszony zostawić przy pojeździe, a takie rozwiązanie nie zawsze wchodzi w grę. Na co dzień praktyczniejszy okaże się plecak motocyklowy. Ułatwi Ci przewożenie wszystkich potrzebnych przedmiotów w sposób wygodny i bezpieczny. Sprawdź, jak znaleźć model, który spełni Twoje oczekiwania.

Chcesz dopasować plecak do Twoich potrzeb? Zwróć uwagę na te aspekty

Wybierając odpowiedni plecak motocyklowy, miej na względzie nie tylko ulubiony kolor, ciekawy projekt czy kultowość marki. Sprzęt tego typu powinien być dopasowany do kierowcy. Oto kilka wskazówek, na co zawrócić uwagę przy zakupie.

Budowa ciała

Dobry plecak motocyklowy powinien przylegać do Twojego ciała. Każdy kierowca jednośladu może różnić się wzrostem, wagą oraz budową. Z tego względu nie wszystkie modele plecaka dopasują się kształtem do ułożenia Twojej sylwetki.

Najpierw zastanów się nad szerokością i zakresem regulacji szelek naramiennych. Następnie upewnij się, że dodatkowe zapięcia na klatce piersiowej i talii nie będą Ci zawadzały. Niekiedy górne pasy okazują się niekomfortowe dla kobiet, ze względu na ucisk wywoływany w okolicy biustu – szelki powinny układać się ciasno na ciele, ale też nie wywoływać dyskomfortu. Mężczyźni o krępej budowie i panie powinni szukać plecaków z możliwością regulacji pasa mostkowego, aby zapewnić sobie dodatkowe centymetry w okolicy klatki piersiowej.

Zawartość

Odpowiedź sobie na pytanie: co planujesz przewozić w plecaku motocyklowym? Jeśli chcesz dojeżdżać do pracy z laptopem, upewnij się, że interesujący Cię model posiada dużą, wyściełaną kieszeń, zdolną pomieścić urządzenie, wraz z zasilaczem i innymi akcesoriami. Dodatkowe przegródki okażą się niezwykle praktyczne, jeśli często nosisz przy sobie drobiazgi – nie będziesz musiał szukać ich na dnie plecaka. Niewielkie kieszonki znacznie ułatwiają Ci utrzymanie porządku. W końcu nic nie jest bardziej frustrujące niż „nurkowanie” na ślepo do torby, gdy szybko potrzebujesz znaleźć klucze lub portfel.

Zawartość, jaką zamierzasz przewozić w plecaku, ma znaczenie przy wyborze modelu o odpowiednich parametrach, takich jak: wodoszczelność, odporność na wstrząsy czy wymiary.

Design

Typ motocykla, którym się poruszasz i rodzaj preferowanej jazdy również mają znaczenie – w zależności od Twoich preferencji i maszyny, Twoje ciało może być w innej pozycji do jazdy. Dlatego wybrany przez Ciebie plecak musi z Tobą współgrać.

Na przykład design plecaka motocyklowego Dainese D-Mach jest dopasowany do potrzeb miłośników sportowej jazdy – opływowy kształt powoduje minimalmy opór powietrza. Plecak Thor Slam to świetna propozycja dla osób dojeżdżających do pracy, przeznaczony do codziennej jazdy po mieście. Natomiast wodoodporne plecaki Amphibious to przesada do biura, ale doskonały model na wycieczki za miasto.

Cena

Jeśli chodzi o ceny plecaków motocyklowych, to ich zakres jest naprawdę duży – od 200 do nawet 1200 zł. Koszt zakupu zależy zwykle od rozmiaru i funkcjonalności danego modelu. Większe torby turystyczne bywają droższe. Tańsze plecaki zwykle są gorszej jakości, ale w użytku miejskim sprawdzą się całkiem dobrze.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wodoodpornego modelu na laptopa, czy planujesz wyprawę w dzicz – w dobrych sklepach motocyklowych, takich jak Moto-Tour.pl, znajdziesz plecak dopasowany do Twoich potrzeb. Zamów preferowany model i przestań się martwić o miejsce na bagaż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *