Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie?

Przeglądając instagramowe konta największych celebrytow na świecie łapiemy się za głowę spoglądając na ilość obserwujących je użytkowników. Jak to bowiem możliwe, aby jedno konto obserwowało kilka milionów osób?

Otóż w przypadku powszechnie znanych gwiazd nie jest to jeszcze nic dziwnego. Są one popularne, więc ich konta na Instagramie posiadają duże liczby. Brzmi zabawnie, ale właśnie tak jest. Zdarza się jednak, że ktoś staje się znany właśnie dzięki swojemu profilowi na Instagramie. Osoba taka dzięki swej systematycznej pracy, solidności i, być może, rozmaitym talentom również zyskuje ilość obserwujących na poziomie światowych celebrytów. Ale czy to na pewno wystarczy? Jak dokonać takiego wyczynu? Co zrobić aby zdobyć więcej obserwujących na Instagramie? Otóż jest na to wiele sposobów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak zdobyć więcej obserwujących? 3 proste sposoby

Popularne konto to nie tylko wymierne korzyści finansowe, ale przede wszystkim możliwość dzielenia się np. soją pasją z dużym gronem użytkowników. Aby jednak dane konto zyskało dużą popularność na Instagramie musi ono być po prostu ciekawe. Ciekawe dla jakiegoś większego grona osób. Wybierając tematykę naszego profilu skupmy się na jakimś konkretnym temacie.

Jeżeli fotografujemy, to niech nasze zdjęcia mają określoną tematykę, np. fotografia ślubna, fotografia rodzinna, zdjęcia gór, zdjęcia zwierząt itp. Jeżeli mamy jakąś inna pasję, niech nasz profil ją wyraża, w ten sposób przyciągniemy obserwujących, którzy być może zostaną z nami na dłużej, ponieważ mają podobne zainteresowania.

Jeżeli chcemy dotrzeć do sportowców, publikujmy zdjęcia z treningów; jeżeli chcemy dotrzeć do miłośników mody. Publikujmy zdjęcia stylizacji modowych; jeżeli chcemy natomiast dotrzeć do wielbicieli wystroju wnętrz, to publikujmy zdjęcia naszych wnętrz.

Ciekawy profil powinien być bowiem spójny i zrównoważony. Dobrze będzie zatem, jeżeli dodatkowo wszystkie zdjęcia będą miały jakiś wspólny element, np. kolorystyczny. Kiedy przeglądamy najbardziej popularne konta, zauważamy przecież, że wszystkie znajdujące się na nich zdjęcia do siebie pasują.

Obserwujący na Instagramie a systematyczna praca

Teraz nieco gorsza wiadomość. Otóż ładnych i spójnych profili jest na Instagramie cała ogromna masa. Tylko nieliczne jednak zyskują prawdziwą sławę. Dlaczego tak jest i czy da się temu jakoś zaradzić. Oczywiście, aby konto zyskało prawdziwie zawrotną liczbę obserwujących musimy ich jakoś przyciągnąć. Uda nam się to, jeżeli tylko zechcemy poświęcić naszemu profilowi trochę czasu. Lajkujmy regularnie zdjęcia użytkowników o podobnym profilu, dzięki temu zachęcimy ich aby również do nas zajrzeli. Warto takie konta również zaobserwować – radzi ekspert z tanielajki.pl.

Natomiast komentowanie zdjęć użytkowników o podobnym profilu pozwoli nam się pokazać większemu gronu odbiorców, których dany temat interesuje. Zadawajmy pytania pod naszymi postami i w naszych relacjach, wchodźmy w konwersację z innymi użytkownikami, ponieważ w ten sposób zbudujemy więź, która zatrzyma ich u nas na dłużej. Co więcej, wbrew pozorom, promocja innych kont może służyć większej popularności naszych. Dlatego nie bójmy się udostępniać w naszych relacjach postów „konkurencyjnych” profili. W ten sposób zachęcimy ich do tego samego.

Czy warto kupić obserwujących na Instagramie?

Kolejnym sposobem na pozyskanie większej ilości obserwujących jest płatna promocja w internecie. Można jej dokonać na kilka sposobów. Najłatwiejsze i jednocześnie przynoszące największe korzyści będzie zakupienie obserwujących. Można tego dokonać w kilka minut na jednym z wielu oferujących taką usług profli.

Wystarczy się na takim serwisie zarejestrować, wybrać odpowiednią opcję dotyczącą ilości obserwujących, jaką chcemy pozyskać i zapłacić kwotę zależną właśnie od tej ilości. Obserwujący pojawią się na naszym koncie w przeciągu następnych kilku godzin. Przed zakupem sprawdźmy jednak jakich obserwujących oferuje serwis, czy są to na przykład obserwujący posługujący się takim samym językiem, jak my. Jeżeli bowiem nie, to trudno będzie nam zachęcić ich do interakcji, a tym samym zbudować więź. Promocji możemy jednak dokonać jeszcze w inny sposób. Możemy wykupić płatną promocję wybranych przez nas zdjęć na Instagramie.

Dzięki temu wybrane przez nas treści ukażą się dużo większej ilości odbiorców, co z kolei zwiększa szanse na to, że wzbudzimy w nich zainteresowanie naszym profilem, i że zechcą nas obserwować. Taka promocja również będzie wymagała jakiejś określonej opłaty. Niemniej jednak inwestycja ta może nam się szybko zwrócić, gdyż najbardziej popularne konta z pewnością przynieść rzeczywiste korzyści finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *