Jaki wybrać wieniec pogrzebowy?

Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego wieńca na ceremonię pożegnania bliskiej osoby. Ze względu na okoliczności, na wybór często nie ma zbyt wiele czasu. Często zła wiadomość przychodzi szybko i wymaga szybkiej reakcji. Oczywiście można poradzić się w tej kwestii znajomych, jednak elementarna wiedza pozwoli uniknąć nieporozumień i dokonać najlepszego wyboru w tym trudnym momencie.

Poznaj nasze praktyczne porady, dzięki którym zakup kwiatowej kompozycji spełni wymagania i pozwoli pożegnać zmarłego z należytą klasą. Dowiedz się, jaki wybrać wieniec pogrzebowy.

Czym jest wieniec pogrzebowy?

Każdy chyba miał okazję zobaczyć wieniec pogrzebowy na własne oczy. Wiązanka kwiatowa to symbol ostatniego pożegnania, które w pochodzie niesie rodzina i przyjaciele. Przyjęło się, że na ten cel używa się kwiatów stonowanych, splecionych w okrąg z towarzyszącą mu wstęgą z napisem.

Najczęściej na dołączonej wstędze widnieje napisana dedykacja, która składa się z zaledwie kilku słów. Wszystkie te elementy tworzą jednolitą całość, tworząc hołd dla zmarłej osoby. Podkreślenie wyrazu szacunku to zdecydowanie dobry kierunek podczas tworzenia wieńca. W większości przypadków mają one wąski i eliptyczny kształt. Czy wiesz, na jakie połączenie kwiatów postawić, aby całość wyglądała elegancko?

Jak wybrać wieniec pogrzebowy? Zasady dobierania kwiatów

Każdy, kto choć raz był na pogrzebie, zastanawiał się, jakie kwiaty do wieńca wybrać. Łatwo w tej kwestii popełnić faux pass, więc znajomość zasad jest istotna. W naszej kulturze najczęściej kupuje się chryzantemy. Stawiając na te kwiaty, możesz mieć pewność, że nie popełnisz błędu, przez co są one bezpieczne.

Bardziej odważni mogą kupić kalie i lilie wyrażające współczucie oraz róże, które symbolizują miłość do zmarłej osoby. Ważnym elementem tradycji jest dbałość o samą ilość kwiatów. Na pogrzeb wybiera się ich parzystą ilość, nawet jeśli wiązankę tworzą rozmaite gatunki. W tym celu dobierz na przykład po sześć lilii i sześć gerberów. Warto podarować zmarłej osobie kompozycję bogatą w dodatkowe elementy, takie jak gałązki jodłowe oraz dekoracyjne wstążki w kolorach fioletu i ciemnej zieleni.

Wieńce pogrzebowe wypada przygotować, jeśli rodzina zmarłego nie wyraziła innej woli w nekrologu. Są one uniwersalnym symbolem żalu, który obowiązuje w każdej części kraju. Ważne, aby wieniec oddawał powagę sytuacji, uczucia i był szczerym wyrazem bólu po stracie.

Wielkość wiązanki

Jeśli chodzi o wielkość wiązanki, pamiętaj, że największe wieńce składa zawsze najbliższa rodzina i nie można tu wychodzić przed szereg. Często osoby pochodzące z jednego środowiska składają się na wieniec. Osoby będące w dalszych relacjach ze zmarłym mogą złożyć na grobie bukiety i mniejsze kompozycje. Ważne, aby kolory kwiatów nie były jaskrawe i nie wychodziły poza przyjęty kanon gatunkowy. W celu doboru wieńca najlepiej skonsultować się z florystą.

Gdzie kupić wieniec pogrzebowy?

W kwestii zakupu zestawu kwiatów propozycji jest akurat wiele. Bogatą ofertę mają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe kwiaciarnie.  Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić wieniec pogrzebowy, polecamy stronę https://takiekwiatki.pl/kwiaciarnia-krakow/wience-pogrzebowe, która w asortymencie ma ciekawe produkty w przystępnej cenie.

Zakupy przez Internet to wygoda i oszczędność czasu. Jeśli masz możliwość, możesz zdecydować się na wizytę w sklepie i dobieranie wieńca według własnych potrzeb i zaistniałych okoliczności.

Fachowiec na miejscu jest na wagę złota, ale to kurier zapewni szybkie zakupy, które w obliczu nowoczesnej technologii są jeszcze prostsze. Wieniec pogrzebowy możesz także kupić na cmentarzu, jednak ta opcja najczęściej wydaje się najdroższa. Polecamy zakup z odpowiednim wyprzedzeniem i sprawdzenie dostępności. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, na zakup wieńca nie ma za wiele czasu, stąd szybka reakcja i zimna krew znacznie ułatwia pozyskanie kwiatów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wieńca?

Wieniec to smutny podarunek, którego celem jest wyrażenie emocji i wyrażenie ostatniego komunikatu. Ozdobny wieniec może prezentować się okazale i elegancko.

Najdroższe są specjalne wieńce na zamówienie, które przybierają różne kształty, na przykład serca. Osoby bardziej majętne mogą zdecydować się na takie rozwiązanie, jednak pamiętajmy, że najlepiej powinny prezentować się kwiaty ze strony najbliższej rodziny chowanej osoby. Wiązanka jest nieco skromniejsza niż wieniec, przez co jej cena jest niższa.

Jeśli zastanawiasz się nad napisem na wstążkę, pamiętaj, żeby nie był on zbyt długi. Najlepiej sprawdzają się tu krótkie formy, które najlepiej oddają stopień relacji i uczucia. Przy wyborze wieńca zawsze należy mieć świadomość, że jest on formą okazania mu szacunku i właśnie taką wartość powinna nieść za sobą kwiatowa kompozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *