Jakie pieluszki tetrowe wybrać?

Pojawienie się małego członka rodziny wprowadza w życie rodziców niemałą rewolucję. Dziecko jest największym skarbem i jego potrzeby oraz ich zaspokojenie staje się priorytetem. Mały człowiek wymaga nie tylko uwagi i opieki, lecz także starannie dobranej wyprawki. Spośród wszystkich produktów jakie są na liście „must have”, znajdują się znane już naszym mamom i babciom pieluszki tetrowe.

Dziś jest to produkt wracający do łask. Coraz większa potrzeba wprowadzania bardziej ekologicznego stylu życia sprawia, że jest to niezbędna część wyprawki. Tutaj przedstawimy kilka praktycznych wskazówek dotyczących korzystania z pieluch tetrowych, tak by służyły długo oraz wskażemy ich zalety.

Wiele zastosowań pieluch tetrowych

Pieluchy tetrowe są jedną z najbardziej wielofunkcyjnych części wyprawki. Chronią ubrania rodziców przed skutkami ulewania się dziecku po karmieniu, a ich materiał jest na tyle delikatny, że można ze spokojem wycierać nimi także buźkę niemowlaka.

Zwilżone wodą mogą z powodzeniem służyć jako myjka do podcierania pupy dziecka podczas przewijania oraz jako podkład ochraniający przewijak. Delikatny materiał pieluszki jest także dobrą alternatywą dla kocyka do otulania dziecka, gdy panują wysokie temperatury. Mogą też ochraniać przed słońcem lub wiatrem podczas spaceru.

Bezpieczne dla małych alergików

Część maluchów źle reaguje na pieluszki jednorazowe i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian alergicznych niezbędne jest zaprzestanie korzystania z nich. Wtedy najlepszym wyborem będzie zmiana jednorazówek na pieluszki tetrowe. Dla delikatnej skóry niemowlaka będzie ona najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Wykonane są z naturalnej tkaniny, przewiewnej, dzięki czemu uniknąć można wysypki i zaczerwienienia.

Wygodne w użytkowaniu

Pieluszka jest bardzo lekka i dostępna w kilku wariantach rozmiarowych. Można ją zabrać wszędzie i skorzystać w każdym momencie, w którym zajdzie taka potrzeba. Zmieszczą się w torbie przy wózku, damskiej torebce, czy koszyczku przy spacerówce.

Ekologiczne pieluchy z tetry

Pieluchy jednorazowe, mimo iż wciąż popularne, zbierają coraz to więcej negatywnych opinii. W ich składzie znajduje się wiele substancji, które nawet jeśli nie są szkodliwe dla skóry dziecka, mają bardzo negatywny wpływ na naszą planetę.

Sam proces wyprodukowania takiej pieluszki – którą przecież można użyć tylko raz – ma nieodwracalne skutki dla naszego ekosystemu. Idealnym zamiennikiem są więc pieluszki tetrowe. Można korzystać z nich wielokrotnie, a wytrzymały materiał pozwala na wielokrotne pranie, nawet w wysokich temperaturach. Dzięki naturalnemu składowi ich proces rozkładu jest dużo krótszy, niż pieluszek jednorazowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieluchy?

  • rozmiar – dostępnych jest kilka (od 30×30, aż do 80×80). Te najmniejsze idealnie nadadzą się do codziennej pielęgnacji dziecka, te duże zaś można użyć do otulania.
  • temperatura prania – najlepiej wybrać takie, które można prać w 90 stopniach, ponieważ takie pranie najdokładniej pozwoli pozbyć się wszelkich wirusów, bakterii,
  • skład – dobra pieluszka powinna w swoim składzie mieć 100% bawełny – żadnych dodatków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żadne toksyczne substancje nie będą mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą maleństwa, która jest przecież bardzo delikatna
  • certyfikacja – producent pieluch powinien posiadać certyfikat, świadczący o tym, tworzy produkty bezpieczne i najwyższej jakości.

Cena pieluch tetrowych

Jest jedną z największych zalet pieluszek tetrowych. Najtańsze, czysto-białe, kosztują już od kilku złotych. Jeśli chcesz jednak wybrać wersję kolorystyczną, nie kosztuje ona więcej niż 10 złotych za szkutę. Można też zakupić pieluszki w różne kolorowe wzory, w podobnych cenach.

Chcąc wybrać jednak tańszą wersję, możesz zdecydować się na wybór zestawu – kilku pieluszek w jednym opakowaniu. Biorąc pod uwagę opinie rodziców – pieluszek tetrowych nigdy dość. Są one inwestycją na lata – część rodziców przyznaje, że z pieluch raz zakupionych korzystało więcej niż jedno dziecko. Jest to ta część wyprawki, która zazwyczaj towarzyszy dziecku najdłużej – od urodzenia, aż do pójścia do przedszkola.

Dobre pieluchy tetrowe dostępne są w sklepie ekologicznym – RodzinaEko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *