Kosmetyki naturalne – czym się kierować przy wyborze?

Wybór właściwych kosmetyków, które odpowiadają na zapotrzebowania danego typu skóry to zadanie niełatwe. Często jest to proces żmudny i podlegający pod, tak zwaną, metodę prób i błędów. Niejednokrotnie odbija się to na wyglądzie i kondycji cery, a także na zawartości portfela.

Co oferują drogeryjne półki?

W drogeriach można natknąć się na szeroką gamę produktów, które z założenia mają spełniać swoje zadanie. Wśród nich są kremy o różnych składnikach, a nawet całe linie produktów, na przykład 50+.

Czym się kierować podczas zakupów?

Przede wszystkim najlepiej przyjrzeć się dokładnie swojej skórze. Może się okazać, że cera posiada: nawilżenia, spłycenia zmarszczek, czy podniesienia owalu twarzy. Drugi przypadek to wszelkiego rodzaju alergie oraz nadwrażliwość na pewne składniki. Zatem zanim zdecydujemy się na pełnowymiarowy produkt, warto zapytać się o testery, czy darmowe próbki. Zaaplikujmy niewielką ilość kremu w jednym miejscu, następnie obserwujmy , co się stanie. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, wysypka, albo rumień, natychmiast zmyjmy produkt z powierzchni ciała. W razie konieczności skonsultujmy się z dermatologiem.

Produkty nieprzyjazne skórze

Poza czynnikami, które działają podrażniająca na skórę, nasza cera nie lubi także wszystkiego, co sztuczne. Wystrzegać się zatem należy: SLS-ów, PEG-ów, parabenów. Organizm źle także znosi pochodne ropy naftowej. Zatem zasada zakupów jest prostsza- im krótsza lista składników, tym zdrowiej!

Niezwykle istotne jest zatem dokładne wczytywanie się w skład produkty. Informacje o tym, co kryje w sobie pięknie opakowany krem znajdziemy zazwyczaj na odwrocie. Niestety zastosowana czcionka jest niekiedy tak malutka, że pomocna byłaby lupa. Ale i jest na to patent!

E-zakupy w sferze beauty

Coraz popularniejsze jest wybieranie kosmetyków naturalnych online! A wybór jest naprawdę szeroki! Poza polskimi markami, mamy do wyboru produkty z każdego zakątka świata. Z tego względu można dokładniej przyjrzeć się temu, co znajduje się pod pięknym wieczkiem.

Godne polecenia są w szczególności producenci, którzy podążają w harmonii z Matką naturą. Ich kremy nie tylko nie mają w sobie barwników, ani chemicznych ulepszaczy, ale i są w 100% naturalne. Ponadto otwarcie zaznaczają, że nie testują na zwierzętach i nie używają zwierzęcych odczynników w fazie przygotowawczej oraz testowej.
Zamiast chemii jest tu różnorodność olejków wytłaczanych z roślin. Do tego wyciągi z ziół, owoców i warzyw. Tak przygotowane kosmetyki posiadają nie tylko kompleksy witamin i składników mineralnych, ale i niesamowity aromat!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *