Narzędzia HR dla średnich firm – jakich funkcjonalności możesz oczekiwać?

Niezależnie od tego, czy prowadzona przez Ciebie firma trudni się działalnością handlowo-usługową, produkcyjną czy logistyką i transportem, z pewnością natknąłeś się na problemy, które często trapią sektor MŚP. Do najważniejszych wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się tego typu przedsiębiorstwa, należy optymalizacja kosztów i procesów wewnętrznych, zachowując przy tym najwyższą możliwą wydajność.

Coraz więcej firm decyduje się zainwestować w zewnętrzne narzędzia HR, których nadrzędnym zadaniem staje się wsparcie rozwoju kluczowych obszarów każdego przedsiębiorstwa, takich jak zarządzanie czynnościami kadrowo-płacowymi. Czym powinno wyróżniać się tego typu oprogramowanie i jak wpłynie ono na codzienny workflow?

Czy warto inwestować w narzędzia HR tworzone na zamówienie?

Cyfryzacja wewnętrznych procesów przedsiębiorstwa od dawna nie stanowi już interesującej alternatywy względem dokumentacji papierowej, stając się standardem w wielu branżach. Rozwiązanie to ułatwia optymalizację kosztów stałych, cechuje się również znacznie większą wygodą użytkowania – cecha ta jest nieoceniona zwłaszcza w realiach pracy hybrydowej bądź zdalnej.

Jednakże, w pełni autorskie systemy kadrowo-płacowe pozostają w dużej mierze domeną największych przedsiębiorstw, dysponujących budżetem wystarczającym do opracowania, utrzymania i rozbudowy oprogramowania. Na szczęście, na rynku nie brak rozwiązań gotowych do wdrożenia tuż po nawiązaniu współpracy. Czy narzędzia HR tego typu zapewniają wszystkie niezbędne funkcjonalności? Przyjrzyjmy się jednej z dostępnych na rynku ofert, skierowanych do średnich firm – systemu TETA AIR, opracowanego przez Unit4.

Czy TETA AIR ma wszystko, czego potrzebujesz?

TETA AIR to produkt, przeznaczony przede wszystkim do wsparcia administracji kadrowej i procedur, związanych z naliczaniem płac. Produkt ten funkcjonuje w modelu SaaS, zawiera również „samoobsługową” platformę, dostępną zarówno dla managerów, jak i pracowników. Platforma TETA AIR śledzi bieżące przepisy i jest dostępna z każdego podpiętego do sieci telefonu czy komputera, umożliwiając pobranie PIT-u, rozliczenie czasu pracy czy wypełnienie wniosku urlopowego z dowolnego miejsca.

Narzędzia HR spod znaku TETA AIR są tanie i szybkie do wdrożenia po stronie klienta – nie musi on również martwić się o koszty, związane z serwisem czy konserwacją systemów informatycznych. Warto podkreślić również, że wygoda dostępu idzie w parze z bezpieczeństwem danych. Poziom uprawnień, niezbędnych do korzystania z narzędzia HR, jest powiązany z zajmowanym stanowiskiem. Sam system przechodzi również regularne backupy.

Narzędzia HR to inwestycja w przyszłość

Jesteś ciekaw, jakie korzyści może przynieść Ci inwestycja w narzędzia HR od Unit4? Zapoznaj się z pełną listą funkcjonalności i przekonaj się, ile Twoja firma może zyskać na cyfryzacji procesów wewnętrznych.

 

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *