Pakiety internetowe w abonamencie – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Obecnie można skorzystać z niezliczonej liczby ofert telefonii komórkowej. Każdy z dostawców deklaruje najlepsze warunki i bardzo atrakcyjne pakiety rozmów, SMS-ów oraz transmisji danych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty, jeśli zależy nam na dużym pakiecie Internetu mobilnego?

Internet mobilny – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Dostawcy usług telefonii komórkowej głowią się nad tym, jak obniżyć ceny, a przy tym zapewnić najbogatszą ofertę. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy wziąć pod uwagę podstawowe kwestie dotyczące pakietu internetowego, takie jak wielkość transferu GB i cena pakietu, ale również zasięg sieci LTE, możliwość wyboru urządzenia mobilnego w pakiecie czy rodzaj umowy.

Zasięg sieci LTE

Zasięg poszczególnych sieci różni się w zależności od regionu kraju. Przy wyborze pakietu w abonamencie warto więc postawić na operatora, który zapewnia silny i mocny zasięg w lokalizacji, która nas interesuje, a najlepiej – w całym kraju. Z bezpłatnego roamingu krajowego korzysta sieć Play, zapewniając tym samym ogólnopolski zasięg.

Prędkość przesyłania danych i wielkość transferu

Wielkość i prędkość transferu danych to kluczowe kwestie przy wyborze oferty sieci komórkowych z Internetem. Większa prędkość przesyłu przydaje się zwłaszcza, gdy chcemy wysyłać i odbierać duże pliki w dobrej jakości, streamować wideo lub prowadzić transmisje live.

Nietrudno się domyślić, że najlepsze oferty sieci komórkowych są dostępne u znanych operatorów, takich jak Plus, T-Mobile czy Play. Jednak warto również pamiętać o dostawcach, którzy są mniej znani, a oferują równorzędne warunki, zarówno jeżeli chodzi o cenę pakietu, jak i liczbę GB Internetu oraz szybkość transmisji przesyłu danych. Porównując wszystkie te parametry, a także wyniki dotyczące prędkości łącz internetowych, można zdecydować się na najlepszą ofertę.

Jakie oferty sieci komórkowych wybrać?

Jedną z ciekawszych ofert jest ta proponowana przez Plus. Dzięki niej telefon uzyskuje dostęp do sieci 5G, a limit transferu wynosi aż 150 GB w Polsce i 12,7 GB w Europie. Ponadto, użytkownik może korzystać z nielimitowanych połączeń, SMS-ów i MMS-ów.

Druga propozycja abonamentu na telefon z dobrym pakietem internetowym pochodzi od T-Mobile. Za sprawą oferty od tego dostawcy można korzystać z przesyłu danych na poziomie 150 GB miesięcznie w Polsce i 1 GB w Europie. Oprócz tego, pakiet gwarantuje nielimitowane SMS-y, rozmowy oraz MMS-y.

Trzecia pozycja, czyli Play, to propozycja dla tych osób, które szczególnie cenią sobie jakość transmisji danych. Play oferuje 24-miesięczną umowę, na podstawie której można skorzystać ze 140 GB Internetu miesięcznie w Polsce i 7,9 GB Internetu w Europie. Play zapewnia ogólnopolski zasięg w ramach bezpłatnego roamingu krajowego. Dzięki czemu mamy pewność, że pozostaniemy w kontakcie z bliskimi niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Oprócz tego, pakiet oferuje ciekawe bonusy telewizyjne, muzyczne, a także dostęp do superszybkiej transmisji danych 5G.

Z oferty sieci komórkowych operatora możemy skorzystać również za pośrednictwem partnera INEA. To sieć mobilna, która korzysta z rozwiązań Play, dzięki czemu można liczyć na bardzo dobry zasięg , a także stabilne łącze w całym kraju. W ramach bezpłatnego roamingu krajowego, możemy korzystać z zasięgu innych sieci gdziekolwiek jesteśmy. Pakiet telefonii mobilnej INEA oferuje również roaming zagraniczny, dzięki któremu możemy korzystać z nielimitowanych rozmów, SMS-ów oraz MMS-ów do wszystkich, a także dużego i szybkiego pakietu internetowego 20 GB tak samo, jak w kraju. Dodatkowo, przeniesienie numeru do INEA jest bardzo proste – dostawca zajmie się wszystkimi formalnościami i skontaktuje z poprzednim operatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *