Powiew szyku w Twoim domu. 4 zalety szkła hartowanego do kuchni

Szkło na pozór może wydawać się delikatne i kruche, ale w rzeczywistości ma ogromną moc oraz potencjał dekoratorski. Materiał ten wykorzystywany jest do funkcjonalnych i upiększających elementów architektonicznych, takich jak balustrady schodów, szyby windowe, drzwi czy szkło hartowane do kuchni. Szykujesz remont domowej jadłodajni? Poznaj 4 zalety ostatniego z powyższych rozwiązań.

1. Trwałość na lata ze szkłem hartowanym do kuchni

Szkło hartowane do kuchni zwykle jest stosowane w formie paneli nad blatem i kuchenką. Wykończenia mogą liczyć od 4 do 10 mm grubości i są układane jak kafelki lub stanowią jedną dużą taflę. Warto podkreślić, że materiał, z których są wykonywane, jest odporny na zmiany temperatur, wilgoć czy mikrouszkodzenia. Dlatego element ten idealnie nadaje się do kuchni, w której dużo się dzieje, a mieszkańcy przygotowują spędzają wiele czasu na wspólnych posiłkach.

Szkło hartowane do kuchni poddawane jest dodatkowo procesowi laminacji, która sprawia, że materiał trzyma się w ryzach, nawet jeżeli dojdzie do zarysowania czy stłuczenia.

2. Podkreśl wybraną stylistykę eleganckimi panelami szklanymi

Szkło hartowane do kuchni to dobre rozwiązanie bez względu na obraną stylistykę. Panele szklane mogą występować w wersji matowej, połyskliwej lub mlecznej. Fani minimalizmu powinni sięgnąć po opcję au naturel, natomiast miłośnicy ekstrawagancji mogą zdecydować się na wariant ze szkłem barwionym. Za szklaną taflą można również umieścić wybraną fototapetę z motywem roślinnym, widokówką z podróży czy przesłaniem motywacyjnym.

3. Szkło hartowane do kuchni? Utrzymanie czystości to pestka

Panele szklane nie tylko dodają charakteru każdemu wnętrzu, ale również są niezwykle funkcjonalne. Aranżacje te sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i jaśniejsze, ponieważ szkło odbija światło. Warto również podkreślić, że utrzymanie konstrukcji w czystości jest bardzo proste – wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką ze środkiem czyszczącym. Szkło nie ma porowatej struktury, dlatego nie należy obawiać się o rozwój bakterii czy pleśni.

4. Szkło hartowane idealnym rozwiązaniem nad kuchenkę gazową

Szkło hartowane do kuchni jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli lokatorzy korzystają z kuchenki gazowej – materiał ten jest bowiem odporny na wysokie temperatury. Nie ma więc ryzyka, że zostanie uszkodzony pod wpływem działania żywego ognia.

Szkło hartowane do kuchni od Prolinea – produkt, któremu możesz zaufać

Chcesz znaleźć trwałe i eleganckie szkło hartowane do kuchni? Postaw na produkty od firmy Prolinea. Przedsiębiorstwo wykorzystuje w swoich projektach surowce najwyższej jakości, co potwierdzają aktualne atesty wydawane przez Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie. Firma zajmuje się całościową realizacją zamówienia – dzięki współpracy z wykwalifikowanymi fachowcami, zamontuje fronty i ekrany ze szkła w miejscu docelowym.

Możesz skorzystać z gotowych propozycji lub stworzyć zupełnie nowy projekt. Wejdź na stronę marki i sprawdź galerię z dotychczasowymi, niebanalnymi aranżacjami z paneli szklanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *