Program do zdalnego nauczania – czy Twoja szkoła już go wybrała?

Kończący się rok szkolny przysporzył uczniom i studentom wiele trudności związanych z wydajną organizacją nauki zdalnej. Rezultaty domowego nauczania są, łagodnie mówiąc, zróżnicowane. Podczas gdy część nauczycieli było w stanie dostosować ministerialny program do nowych warunków, inni skupiali się na tradycyjnych metodach nauczania, opartych o papierowe podręczniki.

Choć większość ekspertów ma nadzieję, że model zdalny nie powtórzy się w kolejnym roku szkolnym, przedstawiciele rządu twierdzą, że należy przygotować się na każdą ewentualność. Multimedialny program do nauki zdalnej to inwestycja, które pomoże wydobyć maksimum potencjału z uczniów uczestniczących w lekcjach z domowego zacisza.

Dlaczego warto postawić na program do zdalnego nauczania?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na niemal każdą dziedzinę naszego życia. Choć wielu pracodawców opracowało schematy home office na długo przed wybuchem epidemii, wiele placówek z sektora edukacyjnego długo opierało się nowinkom technologicznym i rozmaitym udogodnieniom. W momencie, w którym władze wydały polecenie, aby przenieść nauczanie do domów, wielu nauczycieli stanęło przed trudnym zadaniem nauczania za pośrednictwem sieci.

Niestety, proces ten nie był często w żaden sposób ujednolicony bądź narzucony odgórnie – w internecie można znaleźć wiele komentarzy uczniów i rodziców, którzy skarżyli się, że nauka zdalna wymaga nawet czterech aktywnych komunikatorów i nie jest oparta o jakiekolwiek cyfrowe materiały pomocnicze. Na szczęście, trend ten ulega zmianie, a coraz więcej placówek oświatowych decyduje się na inwestycję w profesjonalny program do nauki zdalnej, który pomaga usystematyzować wiedzę uczniów.

Documaster Campus – program do zdalnego nauczania, który warto poznać

Wśród najciekawszych propozycji na rynku warto wyróżnić m.in. oprogramowanie Documaster Campus firmy Euroimpex, z którego z powodzeniem można korzystać na każdym etapie edukacji. Co więcej, jest on przystosowany do pracy w wariancie zdalnym, hybrydowym i stacjonarnym. Twórcy oprogramowania dołożyli wszelkich starań, aby prowadzone za jego pośrednictwem lekcje (wykorzystujące wideorozmowy oraz czat) były efektywne, ciekawe i dynamiczne.

Warto podkreślić również, że wdrożenie Documaster Campus zapewnia dostęp do rozbudowanego repozytorium, pełnego materiałów edukacyjnych dla każdego poziomu edukacji. W jego skład wchodzi szereg e-podręczników, e-booków, audiobooków, kursów i szkoleń, uzupełnionych dodatkowo o materiały przesłane przez edukatorów i wykładowców. Już dziś odwiedź stronę https://euroimpex.pl/oprogramowanie/documaster-campus/ i przekonaj się, dlaczego warto postawić na nowoczesną edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *