Serum na przebarwienia — jakie wybrać?

Przebarwienia na skórze twarzy są jednym z większych problemów estetycznych. Walka z nimi może być dla pań wyjątkowo problematyczne. Okazuje się jednak, że pomocne będzie serum na przebarwienia. Jednak jaki kosmetyk faktycznie warto wybrać?

Czym są przebarwienia na skórze twarzy?

Przebarwieniami określa się skupiska melaniny, które znajdują się tuż pod powierzchnią naskórka. Zazwyczaj przybierają one postać brązowych, ciemnych plam o nieregularnym kształcie i różnym rozmiarze.

Przyczyną przebarwień najczęściej jest nadmierna ekspozycja skóry na słońce oraz brak jej odpowiedniej ochrony. Jednak mogą być one także spowodowane zmianami hormonalnymi, różnymi chorobami przewlekłymi bądź stosowanymi lekami.

Do niedawna, jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się przebarwień były zabiegi medycyny estetycznej. Obecnie jednak można wykorzystać dostępne kosmetyki, które cechują się efektywnym działaniem. Kuracja nimi pozwoli na zauważenie wyraźnej zmiany, aczkolwiek warto uzbroić się w cierpliwość.

Jakie serum na przebarwienia warto wybrać?

Serum to obecnie jeden z najskuteczniejszych kosmetyków w zakresie pielęgnacji twarzy. Zwykle preparaty te zawierają w sobie szereg skoncentrowanych składników aktywnych, które docierają do głębokich warstw skóry. Jednak jakie najlepsze serum na przebarwienia warto wybrać?

Okazuje się, że najważniejszy będzie tu głównie skład kosmetyku. Rozjaśniające właściwości wykazują substancje takie jak np.:

  • witamina C — ujednolica koloryt skóry, a także chroni ją przed działaniem wolnych rodników;
  • witamina A — popularny retinol również wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia;
  • niacynamid — podobnie jak pozostałe substancje, jest on w stanie skutecznie redukować przebarwienia skóry twarzy;

Każde, dobre serum na przebarwienia powinno zawierać w sobie jedną, z wyżej wymienionych witamin, a także składniki dodatkowe, które będą pielęgnować skórę w okresie walki z hiperpigmentacją.

Po jakim czasie przebarwienia zostaną rozjaśnione?

Serum na przebarwienia, mimo swojego wysoce skoncentrowanego składu, potrzebuje czasu, by rozpocząć aktywne działanie. Panie, które zmagają się z problematycznymi plamami, nie będą mogły spodziewać się efektów wcześniej niż po upływie 4-6 tygodni.

Co więcej, warto się przygotować na to, że zmiany będą stopniowe. Nie można oczekiwać tego, że z dnia na dzień przebarwienia po prostu znikną. Zazwyczaj koloryt skóry zaczyna się wyrównywać etapami, co jednak uzależnione jest od stopnia zaawansowania przebarwień.

Najwcześniej powinny zniknąć plamki powstałe niedawno, które są względnie jasne i nie odróżniają się zbytnio od tonacji skóry.

Podczas kuracji serum na przebarwienia nie wolno zapominać o dodatkowych zabiegach pielęgnacyjnych, które w znaczny sposób mogą wpłynąć na skuteczne działanie produktu. Dobrą praktyką jest wykonywanie regularnych peelingów, które złuszczą martwy naskórek i przygotują cerę na przyjęcie dawki składników aktywnych zawartych w serum.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Każda kobieta powinna pamiętać, że przebarwieniom można zapobiegać, co będzie nie tylko korzystne dla własnego samopoczucia, ale także dla kondycji samej cery. W tym celu konieczne jest stosowanie kremu z wysoką ochroną przeciwsłoneczną przez cały rok.

Promieniowanie UV dociera do skóry nie tylko latem, ale także w innych okresach, powodując gromadzenie się melaniny pod naskórkiem. Co więcej, w sezonie letnim nie warto rezygnować ze stosowania serum na przebarwienia, szczególnie jeśli zawiera ono w składzie także witaminę C. Kwas askorbinowy skutecznie potęguje działanie kremów z filtrem.

Warto także skupić się na odpowiednim nawilżeniu skóry. Dzięki temu będzie ona znacznie mniej podatna na powstawanie niedoskonałości, w tym także przebarwień. Pielęgnacja i dobór odpowiednich kosmetyków jest w tym wypadku kluczem do utrzymania promiennej, zdrowej cery przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *