Smartfon do 1500 zł? Sprawdzamy modele od Samsunga

Zakup najnowszego flagowca to wydatek w wysokości kilku tysięcy złotych. W tej cenie dostajemy najwyższą możliwą jakość, ale jeśli zależy nam na niższych kosztach, to możemy też postawić na smartfon z nieco niższej półki cenowej. W budżecie wynoszącym 1500 zł znajdziemy kilka świetnych modeli od Samsunga, które zapewnią atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Jaki smartfon Samsunga do 1500 zł będzie najtrafniejszym wyborem?

Samsung do 1500 zł – jaki smartfon wybrać?

Marka Samsung kojarzy się z telefonami wysokiej jakości. Nie ma co się dziwić – koreański producent rzeczywiście dba o swoją ofertę. Wśród produktów firmy Samsung smartfon jest numerem jeden pod względem wolumenu sprzedaży, choć gigant produkuje też inne urządzenia. Zdecydowanie jest w czym wybierać, bo w sprzedaży znajduje się duża liczba modeli w cenie do 1500 zł. Jaki smartfon od Samsunga wybrać?

Samsung Galaxy A32

Modele z serii oznaczonej literką A to propozycje budżetowe, ale nie ustępują one zanadto droższym odpowiednikom, a Samsung Galaxy A32 jest tego najlepszym przykładem. Smartfon jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM oraz ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio G80 o częstotliwości taktowania wynoszącej 2 GHz. Podzespoły zapewniają niezłe parametry techniczne, szczególnie gdy dodać do nich tylni aparat o rozdzielczości 64 megapikseli oraz akumulator o pojemności 5000 mAh. Dużą zaletą telefonu jest wyświetlacz o rozdzielczości 2400 x 1080px, który został wykonany w nowoczesnej technologii Super AMONLED, gwarantującej wysoką jakość obrazu. Samsung Galaxy A32 to świetna propozycja i jeden z najlepszych telefonów w tej półce cenowej!

Samsung Galaxy M23

Jeśli szukamy czegoś tańszego, ale wciąż zależy nam na dobrej jakości, to warto rozważyć zakup Samsunga Galaxy M23. To jedna z najtańszych propozycji od koreańskiej firmy. 4 GB pamięci RAM oraz akumulator o pojemności 5000 mAh są takie same jak w Samsungu Galaxy A32, ale różnice są widoczne w przypadku pozostałych parametrów.

Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 750G w Samsung Galaxy M23 jest co prawda bardzo dobry, ale ekran wykonany w starszej technologii TFT może już budzić pewne zastrzeżenia. Na tym jednak nie koniec, bo tylni aparat o rozdzielczości 50 megapikseli jest zauważalnie słabszy. Wciąż wykonamy nim dobre zdjęcia, choć różnica jest widoczna gołym okiem. Pomimo kilku różnic Samsung Galaxy M23 świetnie sprawdza się jako tańszy odpowiednik Samsunga Galaxy A32!

Samsung Galaxy M13

Samsung Galaxy M13 to najtańszy z modeli telefonów opisanych w niniejszym zestawieniu. Oferuje najgorsze parametry techniczne, ale wciąż można go z powodzeniem użytkować. 4 GB pamięci RAM oraz ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 850 sprawdzają się zaskakująco dobrze (lepiej niż w przypadku konkurencji o podobnej cenie), a tylni aparat o rozdzielczości 50 megapikseli to ten sam sprzęt, co w Samsungu Galaxy M23. Niestety ekran jest znacznie gorszy, niż w przypadku droższego odpowiednika. Wyświetlacz o rozdzielczości 2408 x 1080 pikseli wykonany w technologii PLS zapewnia przeciętną jakość obrazu. Co istotne, telefon posiada moduł NFC, który umożliwia wygodne płatności zbliżeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *