Sposoby na zdobycie darmowych próbek kosmetyków, gadżetów i nie tylko

Czasami trudno zdecydować się na zakup konkretnych kosmetyków, akcesoriów czy artykułów spożywczych, zwłaszcza, że sklepy i drogerie przepełnione są aktualnie produktami różnych marek, zarówno polskich jak i zagranicznych. Gdy nie jesteśmy przekonani do danego kosmetyku, czy innego artykułu, świetnym rozwiązaniem są darmowe próbki.

Coraz więcej firm decyduje się na udostępnianie klientom testerów ich towarów, dzięki czemu pomagają konsumentom w wybraniu idealnego dla nich produktu, a oni natomiast zyskują więcej zadowolonych klientów. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób można testować produkty bez wydawania pieniędzy, gdzie takie próbki możemy znaleźć oraz czy jest to dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy.

Dlaczego warto korzystać z darmowych próbek kosmetyków?

Większości z nas zdarza się, że potrzebujemy znaleźć odpowiedni dla nas kosmetyk. Może to być szampon, krem, serum do twarzy, perfumy, czy kosmetyki do makijażu. Jednak zakup kosmetyku jedynie na postawie opisu na etykiecie oraz opinii innych może okazać się nietrafiony, a wybór idealnego produktu metodą prób i błędów może być bardzo kosztowny. Co prawda, w przypadku kosmetyków kolorowych mamy możliwość wypróbowania ich w drogerii, jednak często taka metoda jest mało higieniczna, a mocne i sztuczne światło w sklepach może nie ukazywać właściwego odcienia danej pomadki czy podkładu. Co więcej, zawsze warto sprawdzić, czy dany kosmetyk nie będzie nas uczulał, bądź czy nadaje się do naszego typu skóry. Nawet najlepiej oceniany i popularny produkt reklamowany i uwielbiany przez znane osoby, może okazać się nieodpowiedni do naszej urody i wyrządzić więcej szkód niż pożytku. 

Również perfumerie dają klientom możliwość wypróbowania perfum przed zakupem. W tym przypadku, również warto zdobyć próbki różnych perfum i testować je przez kilka dni z rzędu, aby przekonać się, czy z czasem nie zmieniają swojego zapachu lub czy nie są dla nas zbyt mocne i męczące. 

Darmowe próbki kosmetyków są więc idealnym rozwiązaniem. Pomimo tego, że mała saszetka z kremem czy innym produktem nie pozwoli nam zobaczyć efektów jakie daje kosmetyk, to możemy poznać jego zapach, konsystencję i co najważniejsze – czy nie ma negatywnego wpływu na naszą skórę i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Darmowe próbki kosmetyków do makijażu 

W przypadku kosmetyków do makijażu, jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiedni dobór koloru podkładu lub korektora. Powinien on być idealnie dopasowany do koloru i odcienia skóry twarzy i dekoltu. Testowanie tego typu produktów w drogerii, często na dłoni, która zazwyczaj ma inny odcień niż skóra twarzy, może nie być wystarczające do dobrania idealnego kosmetyku. 

Z pomocą przychodzą tu wcześniej wspomniane darmowe próbki, które możemy zabrać do domu i przy dziennym świetle sprawdzić ich kolor. Przekonamy się wtedy również, jaką trwałość ma dany kosmetyk, czy nie utlenia się po wyschnięciu i nie zmienia koloru, a także czy nie wpływa źle na kondycję skóry. 

Podczas używania próbek kosmetyków warto pamiętać, aby po otwarciu dobrze je zabezpieczyć i trzymać w suchym miejscu. Zwykle nie posiadają one możliwości zamknięcia, a często starczają na kilka dni używania. Nieodpowiednie zabezpieczenie po otwarciu może przyczynić się do wyschnięcia produktu lub zepsucia.

Darmowe gadżety

Testować możemy nie tylko kosmetyki. Wiele firm udostępnia potencjalnym klientom darmowe próbki swoich produktów, aby zachęcić ich do zakupu. Są to rzeczy z różnych kategorii. Najczęściej możemy znaleźć darmowe próbki artykułów spożywczych, środków czystości, akcesoriów kosmetycznych, a także produktów dla dzieci. Te ostatnie cieszą się bardzo dużą popularnością i większość producentów artykułów dla dzieci oferuje takie rozwiązania. Są to zazwyczaj miniaturowe opakowania, jednak przyszłe mamy mogą skompletować z nich całą wyprawkę dla malucha oraz przekonać się, które produkty będą warte zakupienia. 

Jednym z najpopularniejszych w Polsce zestawów dla przyszłych mam jest tzw. Niebieskie pudełko. Zawiera ono próbki produktów dla dzieci oraz poradniki dla rodziców. Aby je zdobyć, należy zapytać pielęgniarkę lub położną o ich dostępność, bądź sprawdzić na stronie internetowej, które szpitale biorą udział w akcji. 

Ciekawą opcją jest również rejestracja w różnych serwisach internetowych w celu zostania testerem produktów danej marki. Polega to na tym, że otrzymujemy wybrany artykuł, sprzęt elektroniczny czy inny produkt, a po przetestowaniu go zostawiamy odpowiedni feedback na stronie producenta, który dzięki temu może pozyskać więcej klientów. 

Dlaczego firmy udostępniają klientom darmowe próbki?

Oferowanie klientom darmowych próbek daje możliwość idealnego dobrania dla siebie produktu danej marki, a co za tym idzie, większe zadowolenie z trafionych zakupów. Dzięki temu firmy te pozyskują więcej zadowolonych klientów. Jeszcze do niedawna metody te nie były zbyt popularne, jednak korzyści jakie niesie to dla obu stron sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na udostępnianie konsumentom darmowych próbek produktów. 

Jak zdobyć darmowe próbki kosmetyków?

Darmowe próbki kosmetyków z drogerii – gdzie ich szukać?

Darmowe próbki kosmetyków można zdobyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. W większości drogerii próbki losowych kosmetyków są dorzucane do większych zakupów. Warto również poprosić personel o próbki konkretnych produktów, które chcemy przetestować.

Zamawiając kosmetyki przez Internet w dużych drogeriach typu Sephora lub Douglas, mamy możliwość wybrania dwóch darmowych próbek z dostępnej listy, a trzecia jest dorzucana w formie niespodzianki. Wiele sklepów internetowych konkretnych marek umożliwia klientom zamówienie kilku darmowych próbek swoich kosmetyków. Jeśli chodzi o perfumy, poza wypróbowaniem ich w sklepie, mamy możliwość otrzymania małego flakonu do przetestowania w domu, który zwykle starcza na kilka dni. W tym celu personel przygotuje próbkę danych perfum na prośbę klienta. 

Jak zamówić darmowe próbki w Internecie?

W Internecie znajdziemy wiele stron, na których możemy zamówić darmowe próbki. Mogą być to witryny konkretnych firm, bądź strony pośredniczące, przeznaczone wyłącznie w celu udostępniania zbioru ofert produktów do testowania. Zazwyczaj aby zamówić darmową próbkę, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym podamy swoje dane do wysyłki.

Zdarza się, że ilość darmowych próbek jest ograniczona, i aby otrzymać testery, należy odpowiedzieć na pytanie lub rozwiązać quiz na stronie. Następnie firmy wybierają osoby, które udzieliły najciekawszych odpowiedzi. Zamawiając darmowe próbki przez Internet należy zwrócić szczególną uwagę na oszustów i wybierać jedynie sprawdzone i znane strony, lub oficjalne witryny interesujących nas marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *