Sprzęt kuchenny, który przyda się nam do przetworów domowych

Oto sprzęt kuchenny, który przyda się nam na przygotowanie przetworów domowych:

1). Sokownik parowy – owoce i warzywa (bez obierania i usuwania pestek) podgrzewane są na parze, a więc zachowują kolor, aromat, smak i cenne składniki. Może go zakupić na przykład na: www.tchibo.pl za około 320 zł.

2). Szczypce – przeznaczone do bezpiecznego wyjmowania i przenoszenia gorących słoików. Są wytrzymałe. Możemy je zakupić na przykład na: www.tescomapolska.pl za 12 zł.

3). Uniwersalny lejek (wygoda wlewania) – ułatwia napełnianie słoików w różnych rozmiarach. Możemy go zakupić na przykład na: www.tescomapolska.pl za 10 zł.

4). Urządzenie z wężykiem – jest to zestaw do przygotowywania warzywnych i owocowych syropów, soków, dżemów i galaretek. Pasuje do garnków o średnicy 24 cm. Urządzenie to wykonane jest z wytrzymałego plastiku, ma silikonowy wężyk do rozlewania do butelek. Możemy je zakupić na przykład na: www.tescomapolska.pl za około 120 zł.

5). Butelka retro – przeznaczona do pasteryzowania i serwowania likierów czy soków. Ma masywny stalowy klips i wytrzymałą uszczelkę. Możemy ją zakupić na przykład na: www.tchibo.pl za około 16 zł.

6). Słoje – z grubego szkła, wytrzymałego plastiku oraz stali nierdzewnej mają aż 5 litrów pojemności. Szczelne wieczko z zaworem reguluje ciśnienie powstające w trakcie kiszenia i nie wpuszcza powietrza do wnętrza słoika. Możemy je zakupić na przykład na: www.tescomapolska.pl za około 74 zł.

7). Zestaw do pasteryzacji – podkładka do gotowania na parze chroni słoiki przed wysoką temperaturą dna garnka, znów uniwersalna nakładka jest doskonała do wysokich słoików. Natomiast szklana pokrywka z termometrem umożliwia kontrolę temperatury. Taki zestaw możemy nabyć na przykład na stronie: www.tescomapolska.pl za około 90 zł.

8). Przecierak – jest to stalowa praska z korbka do przecierania owoców i warzyw. Ma wkładki z dużymi i małymi oczkami. Uchwyty zapewniają bezpieczne oparcie na garnkach i miskach. Możemy go nabyć na przykład na stronie: www.tchibo.pl za około 90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *