Suszarki do naczyń – czy mają jeszcze zastosowanie?

Nawet jeśli posiadasz zmywarkę, możesz mieć delikatne przedmioty, które chcesz umyć dokładniej. Te rzeczy przeznaczone wyłącznie do mycia ręcznego również wymagają specjalnej troski podczas suszenia. Najlepsza suszarka do naczyń będzie trwała, wszechstronna, a także pozwoli na szybkie rozproszenie wody, aby uniknąć dłuższego czasu suszenia i pleśni.

Po co kupować stojak na naczynia lub matę do suszenia?

Dobrej jakości noże lub delikatne szklane naczynia, takie jak kieliszki do wina lub kieliszki do szampana, mogą ulec uszkodzeniu w zmywarceSuszenie powietrzem sprawia, że delikatne naczynia kuchenne nie przenoszą bakterii ze zużytego ręcznika kuchennego i oszczędzają czas.

Suszarka lub mata do suszenia mogą być idealnym rozwiązaniem do suszenia naczyń na powietrzu, jednocześnie utrzymując blaty kuchenne w czystości i bez wody. Dostępnych jest tak wiele stylów i rozmiarów stojaków do suszenia naczyń i mat, aby dopasować się do Twoich potrzeb i dodać element wystroju do Twojej kuchni.

Czy potrzebuję suszarki do naczyń lub maty do suszenia?

Aby dokonać najlepszego wyboru dla swoich potrzeb związanych z suszeniem na powietrzu, musisz zdecydować, czy chcesz mieć stojak do suszenia naczyń, czy matę do suszenia.

Maty do suszenia

Najlepsza opcja, jeśli robisz minimalne mycie rąk i suszenie naczyń. Najlepiej sprawdzają się w przypadku małych rodzin lub osób samotnych. Leżą płasko na blacie i zbierają wodę spływającą z naczyń i służą jako bariera między mokrymi naczyniami a blatami, z tego powodu wiele osób decyduje się na umieszczenie jednej pod wieszakiem do suszenia. Można je zwinąć, aby ułatwić przechowywanie, ale będą musiały wyschnąć między kolejnymi używaniami.

Suszarki do naczyń

Świetne rozwiązanie, jeśli masz wiele naczyń do zmywania, ponieważ pomagają uporządkować zmywanie i pozwalają na wyschnięcie sztućców, takich jak talerze, na stojąco, aby zajmowały mniej miejsca.

Zapewniają przestrzeń między naczyniami, aby skrócić czas suszenia, wiele z nich ma różne przegródki na przybory do suszenia również w pozycji pionowej. Niektóre stojaki zmieszczą się nad zlewem, aby woda mogła spływać bezpośrednio do zlewu, oszczędzając cenne miejsce na blacie. Ruszt to lepsza opcja dla większych rodzin lub osób, które często gotują lub pieczą. Jednak zajmują więcej miejsca do przechowywania.

Wiele koszy jest teraz dostępnych w wielopoziomowych projektach, aby dodać trochę blasku lub kaprysu do kuchni, jednocześnie ułatwiając suszenie większej liczby naczyń na mniejszej przestrzeni.

Co najlepsze do suszenia?

Mikrofibra jest chłonna i może zatrzymać sporo wody, szybko wysycha, można ją prać w pralce i zapewnia miękkie miejsce do spoczynku delikatnym naczyniom, jednocześnie chroniąc blaty przed zarysowaniem lub uszkodzeniem przez wodę. Są dostępne w różnych kolorach, obrazach lub wzorach, aby wkomponować się w wystrój kuchni lub dodać odrobinę koloru lub osobowości do przestrzeni kuchennej.

Maty silikonowe są najlepszą opcją, jeśli suszysz wiele talerzy lub szklanek, ponieważ najczęściej są one żebrowane, aby umożliwić przepływ powietrza, co pomaga w szybszym czasie schnięcia. Można je myć w zmywarce, co ułatwia czyszczenie.

Stal nierdzewna jest odporna na rdzę i inne korozyjne elementy. Nie wyrośnie z niego pleśni i dla wygody można go łatwo myć w zmywarce. To świetna opcja na solidny stojak, którego nie będziesz musiał zbyt często wymieniać ani czyścić.

Bambus nie tworzy rdzy ani osadów mineralnych i jest łatwy w pielęgnacji, jest naturalnie antybakteryjny. Jeśli w końcu pojawią się bakterie lub plamy pleśni, można je łatwo wyczyścić, aby usunąć pleśń i szumowiny. Dodają ciepłego, naturalnego charakteru do Twojej kuchni.

Plastikowe stojaki są dostępne w wielu różnych kolorach, które pasują do wystroju Twojej kuchni. Nie rdzewieje ani nie koroduje, ale może rozwinąć się pleśń lub inne bakterie. Na szczęście można je myć w zmywarce, co ułatwia czyszczenie.

Jakiego rozmiaru suszarki do naczyń lub maty potrzebuję?

W zależności od tego, ile planujesz używać stojaka lub maty do suszenia i jak duża jest Twoja rodzina, będziesz musiał znaleźć matę lub stojak do suszenia, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Warto również zastanowić się, ile miejsca musisz poświęcić na matę lub stojak, zarówno podczas użytkowania, jak i schowany w oczekiwaniu na następne użycie.

Najlepsze suszarki do naczyń dostępne są w sklepie z wyposażeniem do kuchni: Abc-Agd.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *