System ERP – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?

Wielkość firmy jest jednym z najważniejszych wyznaczników jej sukcesu. Stabilny wzrost przychodów, liczby zatrudnianych ekspertów czy zakładanie kolejnych oddziałów wspiera przedsiębiorstwo w walce o rynkową czołówkę. Warto pamiętać jednak, że ekspansja przynosi nie tylko korzyści, lecz również nowe wyzwania. Dlaczego warto zainwestować w system ERP i cieszyć się zupełnie nową jakością wewnętrznej organizacji pracy?

System ERP: co to jest? Kto zyska na nim najwięcej?

Enterprise Resources Planning, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa, to ogół procesów, mających na celu jak najefektywniejsze wykorzystanie zasobów finansowych oraz ludzkiej pracy. Pomaga on ograniczyć stałe koszty, zmniejszyć ilość roboczogodzin, poświęcanych na procesy wewnętrzne, wskazuje również płaszczyzny, na których można dokonać usprawnień. Wśród największych beneficjentów wdrożenia zaawansowanego systemu ERP, warto wymienić przede wszystkim specjalistów z działu HR & Payroll.

Pracownicy działu kadr i płac pełnią kluczową rolę w organizacji codziennej pracy i czuwają nad szeregiem wewnętrznych procesów administracyjnych. Wdrożenie stosownego oprogramowania pozwoli im wygospodarować cenne roboczogodziny, które można przeznaczyć na cele strategiczne. Na jakich płaszczyznach system ERP sprawdzi się najlepiej?

Zarządzanie zespołami i kadrami

Wśród najważniejszych zalet systemów ERP warto wymienić intuicyjną automatyzację procesów związanych z pracownikami. Do kategorii tej należą m.in. naliczanie należnych wynagrodzeń, przekazywanie rocznych deklaracji PIT, digitalizacja wniosków i baz danych czy dostęp do aplikacji mobilnej, będącej nieocenionym dodatkiem w epoce pracy zdalnej.

Kontrola bieżących finansów

System ERP pomaga w obsłudze ksiąg rachunkowych zgodnie z bieżącymi przepisami i automatycznie generuje sprawozdania finansowe, umożliwiając ich wysyłkę do KRS. Ułatwia rozliczanie VAT i CIT według wytycznych obowiązujących przepisów i nadzoruje płatności bankowe za pomocą wyłącznie kilku kliknięć – pomaga również usprawnić płynność finansową poprzez nadzór nad etapami windykacyjnymi. Zapewnia szeroką funkcjonalność w zakresie prognoz, budżetów i planowania, dostarczając kadrom kierowniczym rozbudowane raporty w zakresie zarządzania wydajnością.

Teta ERP – oprogramowanie, które ma wszystko, czego potrzebujesz

System ERP – co to jest? Czy warto go wdrożyć? Jeśli powyższe akapity nie odpowiedziały na wszystkie Twoje pytania, nie wahaj się skontaktować ze specjalistami, tworzącymi Teta ERP – kompleksowe oprogramowanie kadrowo płacowe, stworzone z myślą o potrzebach dużych przedsiębiorstw. Odwiedź stronę Teta i dowiedz się, na jakie funkcjonalności możesz liczyć, decydując się na rozwiązania opracowane przez grupę Unit4.

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *