Używane regały magazynowe – czy warto oszczędzać na wyposażeniu?

Wiele małych firm dokłada wszelkich starań, aby ograniczyć koszty inwestycyjne do niezbędnych minimum. Wśród miejsc, w których przedsiębiorcy najchętniej szukają oszczędności, warto wymienić m.in. firmowy magazyn – nowe regały magazynowe mogą okazać się bardzo drogie, a w internecie nie brakuje używanych konstrukcji w atrakcyjnej cenie. Czy rozwiązanie to jest bezpiecznie?

Regały magazynowe muszą posiadać odpowiednią dokumentację

Interesują Cię regały magazynowe z drugiej ręki? Musisz pamiętać, że ich nośność powinna być potwierdzona odpowiednią tablicą informacyjną. Maciej Sokółka, projektant wrocławskiej firmy Nedcon Silesia przypomina, że deklarowana nośność używanych regałów może zmienić się z każdą, nawet najdrobniejszą modyfikacją.

W swojej pracy bardzo często napotykam na oferty z opisem typu „belka na 3000 kg”, ponieważ sprzedawca odczytał taką informację z tablicy. W pierwotnej konfiguracji danych regałów wynik ten rzeczywiście był możliwy do osiągnięcia. Jednakże, wystarczy nawet niewielka zmiana poziomów w sekcji bądź wysokości, a belka bądź rama nie będą w stanie wytrzymać takiego obciążenia – przypomina specjalista firmy Nedcon Silesia.[1]

Chcesz kupić używane regały magazynowe? Skontaktuj się z producentem

W świetle przytoczonych powyżej informacji okazuje się, że regały magazynowe z drugiej ręki muszą posiadać stosowną tablicę informacyjną z maksymalnym obciążeniem oraz skróconą instrukcję obsługi. Jak należy postąpić w sytuacji, gdy kupiliśmy używane regały magazynowe od sprzedawcy, który, nie posiada stosownych informacji? Maciej Sokółka udzielił wskazówek również w tym zakresie:

Aby zmienić konfigurację w regałach z drugiej ręki, należy zgłosić się do producenta danych regałów, który potwierdzi możliwość naniesienia zmian. Jeśli regały magazynowe nie mają jasno zadeklarowanego producenta, należy przeprowadzić samodzielne rozpoznanie. Prawie każda firma posiada unikatową perforację na słupach lub nazwę wytłoczoną na konektorach belek – dzięki temu dość szybko będziemy w stanie ustalić, która firma wyprodukowała używane regały magazynowe.[2]

Regały magazynowe

Dlaczego warto zamówić używane regały magazynowe prosto od producenta?

Szukając używanych regałów do magazynu warto pamiętać, że najwięksi producenci regałów również sprzedają konstrukcje używane, które odkupują od klientów. Właściwie eksploatowane regały magazynowe firmy Nedcon mogą bez problemu działać przez wiele nadchodzących lat, a wszystkie najważniejsze komponenty są ciągle w produkcji.

Używane regały magazynowe od producenta wiążą się z jeszcze jedną bardzo ważną zaletą – otrzymaniem pełnej dokumentacji oraz tablic informacyjnych, jak również pełnej gwarancji na dokonany zakup. Klient nie musi troszczyć się o dodatkowe koszty, a pełne wsparcie producenta zawiera się w samej cenie regałów. Zapoznaj się z ofertą Nedcon Silesia i poznaj korzyści, jakie zapewniają również używane regały magazynowe.

[1] Źródło: https://nedcon.pl/blog/uzywane-regaly-magazynowe-okazja-czy-pulapka/

[2] Ibidem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *